pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dywizjon 303
Tytuł książki:

Dywizjon 303

Autor książki:

Arkady Fiedler

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 253x114 mm
EAN: 9788381271738
ISBN: 978-83-8127-173-8
Data: 2018-08-28
23.68  34.90  11.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

ARKADY FIEDLER
(1894-1985)
Jeden z najsłynniejszych polskich podróżników i pisarzy. Autor trzydziestu dwóch książek, które od kilkudziesięciu lat stanowią kanon polskiej literatury podróżniczej. Twórczość Arkadego Fiedlera, przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków, znana jest daleko poza granicami Polski.

Do bestsellerów należały wydane przed drugą wojną światową reportażowe książki opisujące wyprawy do Amazonii ("Ryby śpiewają w Ukajali") i do Ameryki Północnej ("Kanada pachnąca żywicą"). W 1974 r. powstało Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie pod Poznaniem (www.fiedler.pl). W tym wyjątkowym miejscu można zapoznać się z bogatą twórczością autora oraz obejrzeć mnóstwo pamiątek z licznych podróży pisarza i jego synów.

Bitwa o Anglię z 1940 roku to czas, w którym ważyły się losy Europy uginającej się pod jarzmem niemieckiej III Rzeszy. Ciężar obrony wyspy spoczął na barkach pilotów myśliwskich, którzy musieli odpierać potężne armady Luftwaffe. W tym niezwykłym boju wzięli udział także Polacy. Byli wśród nich piloci z legendarnego 303. Dywizjonu Myśliwskiego, którzy w godzinie ciężkiej próby spisali się znakomicie, osiągając imponującą skuteczność.

Arkady Fiedler towarzyszył im w czasie bitwy o Anglię i barwnie opisał ich służbę. Powstała książka "Dywizjon 303", w której po raz pierwszy przedstawiono dzieje tej słynnej jednostki. Miejmy nadzieję, że niniejsze wydanie trafi do szerokiego grona młodych czytelników, bowiem mimo upływającego czasu książka pozostaje pięknym świadectwem wysiłku ludzi, dzięki którym biało-czerwona szachownica stała się symbolem lotniczego kunsztu, poświęcenia i woli walki o wolność ojczyzny.

Książka "Dywizjon 303" - Arkady Fiedler - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 180 stron i została wydana w 2018 r. Cena 23.68 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Arkady Fiedler - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Przeciwko Pax Sovietica. Narodowe - okładka książki

Przeciwko Pax Sovietica. Narodowe Zjednoczenie...

Mariusz Bechta, Wojciech J. Muszyński
Produkty podobne:
Przez dwa fronty - okładka książki

Przez dwa fronty

Tadeusz Hołówko
Przez kraj czerwonego caratu - okładka książki

Przez kraj czerwonego caratu

Tadeusz Hołówko