pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dunaj. Opowieści o ludziach znad wielkiej rzeki. Seria: Mundus. Reportaże
Tytuł książki:

Dunaj. Opowieści o ludziach znad wielkiej rzeki. Seria: Mundus. Reportaże

Autor książki:

Nick Thorpe

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 327 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788323337768
ISBN: 978-83-2333-776-8
Data: 2014-10-27
38.81  46.20  7.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Dunaj. Opowieści o ludziach znad wielkiej rzeki. Seria: Mundus. Reportaże - Nick Thorpe - opis książki:

Wspaniały Dunaj przecina w poprzek środkową Europę i spaja ją zarazem, płynąc przez obszary dziesięciu krajów bądź wzdłuż ich granic - przez Rumunię, Ukrainę, Mołdawię, Bułgarię, Serbię, Chorwację, Węgry, Słowację, Austrię i Niemcy. Nick Thorpe podążył jego brzegami ze wschodu na zachód, pod prąd rzeki, i odbył inspirującą roczną podróż, która odkrywa nową perspektywę dzisiejszej Europy.

Zanurzając się codziennie rano w Dunaju, by popływać w jego wodach, Nick Thorpe zanurza się jednocześnie w dzieje krain połączonych przez tę rzekę. Obserwuje sytuację ekologiczną, która czasem niepokoi, a czasem krzepi, natrafia na pozostałości archeologiczne, szeptem opowiadające o społecznościach ludzkich, które w ciągu ośmiu tysiącleci żyły dzięki Dunajowi. Najbardziej fascynują zwyczajni i nadzwyczajni ludzie spotykani po drodze - przewoźnicy i rybacy, rolnicy, sklepikarze, pszczelarze, kelnerki, przemytnicy i celnicy, legalni i nielegalni imigranci oraz wielu innych. Dla czytelników, którzy myślą o własnej wyprawie wzdłuż Dunaju, a także dla tych, dla których ujrzenie tej wielkiej rzeki pozostaje tylko marzeniem, będzie to jedyny w swoim rodzaju cenny przewodnik.

W górę Dunaju Wielu ludzi spotykanych podczas tej długiej podróży sądziło, że postradałem zmysły, jeśli usiłuję mierzyć się z rzeką pod prąd. Rzeki podążają nieuniknionym kursem od gór do morza. Lecz czy można zapomnieć o nieustającym pochodzie emigrantów i handlarzy, żołnierzy i poszukiwaczy przygód, którzy szli jak ja w górę Dunaju w poszukiwaniu lepszego życia Co mieli w głowach i w trzosach Co za sobą pozostawiali Skoro spędziłem pół życia we wschodniej Europie, nadszedł już chyba najwyższy czas na podróż na zachód, w górę rzeki, aby rzucić nowe światło na kontynent zgodnie z tym, jak widzą go ludzie przybywający ze Wschodu.

Książka „Dunaj. Opowieści o ludziach znad wielkiej rzeki. Seria: Mundus. Reportaże” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 327 stron i została wydana w 2014 r. Cena 38.81 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Dunaj. Opowieści o ludziach znad wielkiej rzeki. Seria: Mundus. Reportaże"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Usypać góry. Historie z Polesia - okładka książki
Usypać góry. Historie z Polesia Małgorzata Szejnert
Koniec Świata - okładka książki
Koniec Świata Tomasz Padło
Produkty podobne:
Międzymorze - okładka książki
Międzymorze Ziemowit Szczerek
Uśmiech gekona - okładka książki
Uśmiech gekona Dorota Sumińska
Kampucza - okładka książki
Kampucza Patrick Deville
Rowerem przez świat - okładka książki
Rowerem przez świat Krzysztof Skok