pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Drzazga

Autor książki:

Ewa Lipska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2006
Oprawa: twarda
Ilość stron: 50 s.
Wymiar: 123×198 mm
EAN: 9788308038376
ISBN: 83-08-03837-9
Data: 2006-03-24
Cena wydawcy: 29.99 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Tarapaty
Tarapaty 19.22 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Złodziejka głosu
Złodziejka głosu 13.68 zł pozycja dostępna!
okładka książki - W milczeniu szeptane
W milczeniu szeptane 24.15 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Dziejba Leśna
Dziejba Leśna 24.64 zł pozycja dostępna!

Ewa Lipska zobacz inne ksiażki autora >> Drzazga Drzazga, tom nowych wierszy Ewy Lipskiej, pisanych w ciągu kilku miesięcy 2005 roku, to 21 mistrzowskich miniatur lirycznych, stanowiących zaskakującą kontynuację zbiorów Gdzie Indziej, Ja i Sklepów zoologicznych.
Lipska – jak zawsze uważna, czuła i "bezlitosna” obserwatorka rzeczywistości - pisze tu mniej lub bardziej otwarcie o naszych złudzeniach i nadziejach, o ludzkiej samotności w "eleganckim” świecie wspólnej Europy, o miłości, której należy zawsze i wbrew wszystkiemu poszukiwać, o przeszłości, która niepokoi i przyszłości, która ciągle potrafi zaskakiwać.
Te wiersze jednej z najoryginalniejszych i najbardziej popularnych poetek współczesności są rzeczywiście jak "drzazga”, której obecność boli, ponieważ uzmysławia prawdę o nas, o fałszu zachowań i rozpaczliwej nieraz potrzebie czułości.
Ewa Lipska jedna z najwybitniejszych poetek współczesnych należąca do generacji Nowej Fali. Zawsze jednak osobna, tak jak osobna i wyrazista jest jej poetycka dykcja, nieufność do "zastanego” języka, błyskotliwa metaforyka, gęstość znaczeń, paradoks. Autorka tekstów piosenek, felietonistka. Współzałożycielka, redaktorka i współpracowniczka kilku pism (m.in. miesięczników "Pismo”, "Kraków”). Przez wiele lat pracownik polskiej dyplomacji w Austrii. Uhonorowana prestiżowymi nagrodami za twórczość literacką. Uczestniczka międzynarodowych festiwali literackich oraz pobytów stypendialnych (USA, Niemcy). Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i wiceprezes polskiego PEN Clubu.

Książka "Drzazga" - Ewa Lipska - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 50 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ewa Lipska - autor m.in.: