pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Droga przez mąkę
książka:

Droga przez mąkę

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 576 s.
EAN: 9788324045549
ISBN: 978-83-2404-554-9
Data:2019-09-11
Cena wydawcy: 59.99 zł zapowiedź

Droga przez mąkę - Łukasz Modelski - opis książki:

Biblia smakoszy i erudytów, czyli rozmowy o literaturze i kuchni.

Co jada szatan u Bułhakowa Jak gotuje Julian Barnes Czy przy politycznych dysputach lepiej sprawdza się piwo smichovskie Jaroslava Haška, a może czerwone wino Rolanda Barthes a
Upodobania kulinarne tajnych agentów, zarówno u Iana Fleminga, jak i Umberto Eco, mogą zadziwić. Za to postacie Hrabala hołdują raczej tradycyjnym przysmakom.

Ernest Hemingway i Francis Scott Fitzgerald dzielą się pulardą z truflami, Charles Dickens je ostrygi od ulicznego sprzedawcy, a Miguel de Cervantes i Jan Potocki wspólnie podziwiają kastylijskie duszone mięso z warzywami.

Po siedmiu latach prowadzenia kultowej Drogi przez mąkę, Łukasz Modelski wybrał 50 najbardziej literackich spośród przeprowadzonych rozmów, nadając nowy sens pojęciu "literatura dla kucharek". Na końcu każdej z nich znaleźć można przepis na najważniejsze z omawianych dań.

Łukasz Modelski - mediewista z wykształcenia i dziennikarz z zawodu. Studiował w Warszawie, Poitiers i Paryżu. Lubi jeść i pić - czyni to zawodowo. Pisuje felietony do Czasu Wina, prowadzi literacko-kulinarną Drogę przez mąkę w radiowej Dwójce i rozmawia z szefami kuchni na świecie. Autor Dziewczyn wojennych, Fotobiografii PRL, Kuchni na plebanii i Piątego smaku. Rozmów przy jedzeniu.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka „Droga przez mąkę” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo ZNAK.

Książka posiada 576 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Droga przez mąkę"
Łukasz Modelski - autor m.in.:
Dziewczyny wojenne - okładka książki
Dziewczyny wojenne Łukasz Modelski;