pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dramaty: Ślepcy, Pelleas i Melisanda, Intruz

Autor książki:

Maurice Maeterlinck

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 186 s.
Wymiar: 205x143 mm
EAN: 9788366837713
ISBN: 978-83-6683-771-3
Data: 2021-07-07
12.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Intruz, Pelleas i Melisanda i Ślepcy należą do najwybitniejszych utworów Maurice a Maeterlincka, twórcy dramatu symbolicznego. Każda z tych tragedii wywarła ogromny wpływ na rozwój literatury i sztuki europejskiej oraz światowej. Ich wspólną cechą jest zamierzone niedookreślenie psychologii postaci i szkicowe przedstawienie akcji scenicznej, co pozwala skupić całą uwagę na zaskakującym procesie obnażania umykającego postrzeganiu sensu zjawisk. Wnikające w ukryte czeluści zdarzeń utwory Maeterlincka wydobywają na światło dzienne niedopowiedziane prawdy o człowieku i kierujących nim fundamentalnych pobudkach. Wyrażają równocześnie tajone lęki i bezradność człowieka wobec tajemnicy przeznaczenia. Przełomowe zarówno pod względem formalnym, pod względem poruszanych przez siebie tematów, jak i pełnej tajemniczości atmosfery bliskiej sennym marzeniom, dramaty Maeterlincka są po dziś dzień niewyczerpanym źródłem inspiracji dla pisarzy, malarzy, muzyków czy twórców teatralnych.

Lektura dla szkół średnich
Maurice Maeterlinck (1862-1949) belgijski dramaturg, poeta, eseista, pochodzenia flamandzkiego. Dużą popularność zyskały jego szkice filozoficzno-przyrodnicze Życie pszczół i Życie termitów.

Książka "Dramaty: Ślepcy, Pelleas i Melisanda, Intruz" - Maurice Maeterlinck - oprawa miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 186 stron i została wydana w 2021 r. Cena 12.97 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.