pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Domostwo błogosławionych cz. 1. Elegia o Janie Prezbiterze. Seria: Uczta Wyobraźni

Autor książki:

Catherynne M. Valente

Dane szczegółowe:
Wydawca: Mag
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788366065291
ISBN: 978-83-6606-529-1
Data: 2018-10-20
29.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Oto historia miejsca, które nigdy nie istniało: królestwa Jana Prezbitera, utopii opisanej w anonimowym dwunastowiecznym dokumencie, który poruszył wyobraźnią średniowiecznego świata i sprawił, że setki zagubionych dusz ruszyło odkryć jego sekrety, inspirując przez wiele wieków odkrywców, misjonarzy i królów. A gdyby tak to wszystko było prawdą? Gdyby istniało takie miejsce i pewnego razu biedny, załamany kapłan natrafiłby na jego granice i odkrył nie chrześcijański raj, ale kraj gdzie wszystko jest możliwe, nieśmiertelność jest na wyciągnięcie ręki, a zachodni świat to nic innego jak niewyraźny i odległy sen?
Brat Hiob z Lucerny wyrusza jako misjonarz w himalajskie ostępy w przeddzień XVIII wieku i odkrywa wioskę, która strzeże cudownego drzewa, rodzącego książki zamiast owoców. Te dziwne księgi przedstawiają historię królestwa Jana Prezbitera i Hioba ogarnia obsesja na punkcie zawartych w nich opowieści. Domostwo Błogosławionych prezentuje fragmentaryczne relacje znalezione w tych żywych tomach, ukazujące życie księdza imieniem Jan i historię jego dojścia do władzy w tym kraju niemożliwych bogactw. Opowieść Jana przeplata się z wyznaniami jego żony Hagii, blemijki, bezgłowego stworzenia, które ma twarz na piersi oraz czułymi, zdobnymi historiami dla dzieci opowiadanymi przez Imtithal, piastunkę rodziny królewskiej. Nowa wizja legend o Janie Prezbiterze nominowanej do nagród Hugo i Word Fantasy Catherynne M. Valente to oszałamiający majstersztyk.

Książka "Domostwo błogosławionych cz. 1. Elegia o Janie Prezbiterze. Seria: Uczta Wyobraźni" - Catherynne M. Valente - oprawa twarda - Wydawnictwo Mag. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2018 r. Cena 29.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.