pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Dom schadzek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Noir sur Blanc
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 268 s.
Wymiar: 145X235 mm
EAN: 9788373922365
ISBN: 978-83-7392-236-5
Data:2001-02-03
Cena wydawcy: 26.00 złpozycja niedostępna

Dom schadzek - Leonid Józefowicz - opis książki:

Dom schadzek opowiada historię z początków kariery śledczego Iwana Putilina. Zaczyna się ona niewinnie: sąsiad Putilina, kupiec Kukolew, prosi go o drobną przysługę - pomoc w odnalezieniu jego starej matki, która tajemniczo zniknęła. A następnego dnia zwierzchnicy powierzają młodemu policjantowi wytropienie sprawcy morderstwa dokonanego w hotelu "Arkadia”, znanym petersburskim domu schadzek. Niespodziewanie obie te tak różne sprawy okazują się ze sobą mocno związane, a największą trudnością okazuje się to, że wszystkie wątki przecinają się w swojskim otoczeniu jego własnego domu, podwórka, wśród - na pozór - tak dobrze znanych sąsiadów. Śledczy potrzebuje całej swej niezwykłej intuicji, by z gąszcza podsuwanych mu usłużnie hipotez i fałszywych śladów, z plątaniny rodzinnych swarów, miłosnych namiętności, politycznych intryg i podejrzanych interesów wydobyć prawdziwy trop.


Leonid Abramowicz Józefowicz ur. się 18 XII 1947 r. w Moskwie w rodzinie urzędnika, ale dzieciństwo i młodość spędził w Permie. W r. 1970 ukończył tamtejszy uniwersytet (historię), ma tytuł kandydata (odpowiednik naszego doktora) nauk historycznych. Pracował jako nauczyciel historii w szkole średniej, pisał prace naukowe (monografia o rosyjskim ceremoniale dyplomatycznym w w. XV-XVII, zbiór szkiców historycznych "Najsłynniejsi samozwańcy").


Jako beletrysta debiutował w roku 1977 powieścią "Zaręczyny z wolnością", inne jego powieści (oprócz trylogii o Putilinie) to Jeźdźcy z piasków (na podstawie jednej z licznych legend o baronie Ungernie) i kryminał historyczny Kazaroza (o prowadzonym w 1920 roku śledzwie w sprawie zabójstwa aktorki i śpiewaczki Zinaidy Kazarozy).


Publikuje prozę w miesięcznikach "Znamia" i "Drużba Narodow", recenzje w "Nowyj Mir".


Nakładem naszej oficyny ukazały się dwa pierwsze tomy trylogii o Putilinie: Kostium Arlekina i Dom schadzek. Niebawem część ostatnia - Książę wiatru, za którą Józefowicz otrzymał w roku 2001 nagrodę "Nacjonalnyj bestseller".

Książka „Dom schadzek” - oprawa miękka - Wydawnictwo Noir sur Blanc.

Książka posiada 268 stron i została wydana w 2007 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Dom schadzek"
Leonid Józefowicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Strażnik kluczy - okładka książki
Strażnik kluczy Earl Derr Biggers
Dom bez klucza - okładka książki
Dom bez klucza Earl Derr Biggers
Ilija Muromiec - okładka książki
Ilija Muromiec Antoni Lange
Miejskie historie - okładka książki
Miejskie historie Dashiell Hammett
Produkty podobne:
Reset - okładka książki
Reset Krzysztof Domaradzki
Szlif - okładka książki
Szlif Jeffery Deaver
Łowca tatuaży - okładka książki
Łowca tatuaży Alison Belsham
Trauma - okładka książki
Trauma Erik Axl Sound