pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Dokumentacja ochrony danych osobowych ze wzorami

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 548 s.
EAN: 9788382863826
ISBN: 978-83-8286-382-6
Data: 2022-07-04
86.11  99.00  12.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prezentowana książka zawiera liczne przykłady, które pomogą czytelnikowi w zrozumieniu wymagań w zakresie dokumentacji ochrony danych osobowych, oraz praktyczne wskazówki ułatwiające ich realizację. W publikacji zamieszczono także wzory oraz instrukcje krok po kroku wyjaśniające, w jaki sposób wypełnić dany wzór i dostosować go na własne potrzeby.

Nowe wydanie poszerzono o szczegółowe omówienie m.in. następujących zagadnień:
- dokumentacja serwisu internetowego,
- prawne i etyczne kwestie, które powinny być uwzględnione w przypadku zastosowania rozwiązań informatycznych z zastosowaniem sztucznej inteligencji,
- współadministrowanie danymi osobowymi oraz status współadministratorów,
- nowe tabele audytów,
- nowe szablony w zakresie oceny ryzyka, w szczególności wykaz aktywów wspomagających czy klasyfikację informacji,
- nowy wykaz rodzajów operacji wymagających przeprowadzenia oceny skutków dla ochrony danych,
- nowe wskazówki praktyczne w zakresie dokumentacji pracowniczej (w tym wzory dotyczące innego niż wizyjny monitoringu pracowniczego oraz ankiety kontrolnej).

Zaprezentowano też najnowsze orzeczenia sądów polskich i europejskich, rozstrzygnięcia i interpretacje organów nadzorczych, zwłaszcza Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz Europejskiej Rady Ochrony Danych Osobowych, a także tzw. dobre praktyki wydane na gruncie kluczowych aktów prawnych z zakresu omawianej tematyki.

Książka jest przeznaczona dla adwokatów, radców prawnych, pracowników administracji rządowej i samorządowej, działów kadr, zasobów ludzkich, IT, sprzedaży, marketingu i PR, menedżerów, przedsiębiorców, inspektorów ochrony danych osobowych i innych osób, które realizują obowiązki z tej dziedziny. Będzie cennym źródłem wiedzy dla przedstawicieli nauki oraz studentów prawa, administracji, zarządzania i przedsiębiorczości.

Wzory dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony www.dokumantacja-ochrony-danych-osobowych.wolterskluwer.pl po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Wzory można mody kować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Książka "Dokumentacja ochrony danych osobowych ze wzorami" - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 548 stron i została wydana w 2022 r. Cena 86.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]