pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dłużny kapitał hybrydowy w finansowaniu przedsiębiorstwa
Tytuł książki:

Dłużny kapitał hybrydowy w finansowaniu przedsiębiorstwa

Autor książki:

Damian Kaźmierczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 165x245 mm
EAN: 9788380883635
ISBN: 978-83-8088-363-5
Data: 2017-03-30
41.65  44.90  3.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

W książce podjęto problematykę wykorzystania obligacji zamiennych przez współczesne przedsiębiorstwa. Skoncentrowano się na roli, jaką odgrywają w finansowaniu hybrydowym opcje przedterminowego wykupu instrumentów dłużnych na wniosek emitenta lub obligatariuszy. Niniejsza monografia to na światowym i polskim rynku wydawniczym pierwsze tak kompleksowe opracowanie, zmierzające do ustalenia przyczyn emisji długu hybrydowego z dołączonymi opcjami call i put.

Aplikacyjny charakter wniosków płynących z przeprowadzonego badania uzyskano dzięki wykorzystani u danych z bazy Agencji Bloomberg - światowego lidera dostarczającego informacje na temat rynków finansowych. W publikacji przeanalizowano niemal dwa tysiące emisji obligacji zamiennych zrealizowanych przez prawie tysiąc spółek amerykańskich w latach 2003-2014. Ponieważ Stany Zjednoczone są głównym obszarem powstawania i wdrażania innowacji finansowych, wydaje się, że polskie spółki mogą z powodzeniem wykorzystać doświadczenia przedsiębiorstw amerykańskich i czerpać wzorce z rozwiązań sprawdzonych na bardziej dojrzałych rynkach kapitałowych.

Książka "Dłużny kapitał hybrydowy w finansowaniu przedsiębiorstwa" - Damian Kaźmierczak - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2016 r. Cena 41.65 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Damian Kaźmierczak - autor m.in.:
Produkty podobne:
Strategie finansowe przedsiębiorstwa - okładka książki

Strategie finansowe przedsiębiorstwa wobec zmian...

Gabriela Łukasik, Joanna Błach (red.)
Finanse. Zarys wykładu - okładka książki

Finanse. Zarys wykładu

Wiesław Szczęsny
Ocena efektywności inwestycji - okładka książki

Ocena efektywności inwestycji

Radosław Pastusiak