pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Diagnozowanie w polityce społecznej

Autor książki:

Barbara Szatur-Jaworska

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2005
Oprawa: miękka
Ilość stron: 244 s.
Wymiar: 210x290 mm
EAN: 9788389964434
ISBN: 83-8996-443-0
Data: 2012-03-29
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Diagnozowanie w polityce społecznej zawiera przegląd sposobów diagnozowania najczęściej stosowanych w polskiej polityce społecznej oraz przykłady narzędzi badawczych wykorzystywanych w badaniach diagnostycznych.

W nauce o polityce społecznej ten typ badań należy do najczęściej realizowanych przez badaczy. Także praktycy - planujący i realizujący politykę społeczną - w różnych dziedzinach i w ramach różnych instytucji prowadzą diagnozę społeczną lub wykorzystują wyniki badań diagnostycznych.

Książka służyć ma celom dydaktycznym, stąd obok omówień poszczególnych metod i przykładów kwestionariuszy, każdy temat zamykają powtórkowe pytania i wskazówki, jakie zagadnienia należałoby dodatkowo poznać i ugruntować. Adresowana jest przede wszystkim do studentów polityki społecznej, ale może być przydatna także słuchaczom innych studiów z zakresu stosowanych nauk społecznych. Może to być dla praktyków polityki społecznej przewodnik po metodach i technikach najczęściej wykorzystywanych w polskiej diagnozie społecznej, pomocny w trafnej interpretacji wyników tej diagnozy upowszechnianych w różnych publikacjach.

Autorka przedstawia różne rodzaje metod i technik badawczych oraz sposoby przetwarzania danych, mające swój rodowód w różnych dyscyplinach pokrewnych nauce o polityce społecznej, szczególnie w statystyce społecznej i socjologii. Nie jest to oczywiście przegląd kompletny. Kryteriami doboru materiału była częstotliwość stosowania w badaniach, a także związek przedmiotu badań z obszarem zainteresowań polityki społecznej. Zamierzony eklektyzm tego przeglądu odzwierciedla wielodyscyplinarność i wielowarsztatowość nauki o polityce społecznej.

Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego.

Książka "Diagnozowanie w polityce społecznej" - Barbara Szatur-Jaworska - oprawa miękka - Wydawnictwo ASPRA-JR. Książka posiada 244 stron i została wydana w 2005 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]