pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Determinanty bezpieczeństwa militarnego państwa - międzynarodowy transfer broni i technologii militarnych

autor:

Piotr Milik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 410 s.
EAN: 9788380171978
ISBN: 978-83-8017-197-8
Data: 2018-05-23
42.97  46.20  3.23 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Determinanty bezpieczeństwa militarnego państwa - międzynarodowy transfer broni i technologii militarnych - Piotr Milik - opis książki:

Autor pracy zajmuje się militarnymi determinantami bezpieczeństwa państwa, a w szczególności zagadnieniem międzynarodowych transferów broni i technologii militarnych, które w sposób bezpośredni wpływają na zdolności obronne i ofensywne państwa.

Badaniu poddane zostały rodzaje transferów broni i technologii militarnych we współczesnych stosunkach międzynarodowych, zasady obrotu bronią i technologiami militarnymi wskazane w podstawowych dokumentach międzynarodowych natury politycznej i prawnej oraz w działalności regulacyjnej, operacyjnej i kontrolnej takich organizacji międzynarodowych jak ONZ, OBWE, UE, NATO. W monografii poruszono także zagadnienie funkcjonowania politycznych reżimów kontroli eksportu broni i technologii militarnych (tzw. reżimów kontrolnych). Rezultat badań może stanowić wyjściowy materiał rozważań dla prac projektowych realizowanych w obszarze bezpieczeństwa, obronności i wojskowości Rzeczpospolitej Polskiej oraz wsparcie prac koncepcyjnych i planistycznych komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie racjonalizacji narodowej polityki bezpieczeństwa i obronności. Materiał zgromadzony w toku przeprowadzonych badań może stanowić bazę do opracowania szeregu pozycji dydaktycznych na potrzeby kształcenia na poziomie akademickim i na kursach adresowanych do kadry oficerskiej Sił Zbrojnych RP. Praca adresowana jest w szczególności do kadry i studentów, ośrodków akademickich zajmujących się bezpieczeństwem narodowym i międzynarodowym oraz jednostek organizacyjnych MON, MSW, Ministerstwa Rozwoju, komisji sejmowych właściwych w sprawach bezpieczeństwa, obronności i gospodarki, a także przedsiębiorców z sektora obrotu specjalnego.

Książka „Determinanty bezpieczeństwa militarnego państwa - międzynarodowy transfer broni i technologii militarnych” - oprawa twarda - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA.

Książka posiada 410 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Determinanty bezpieczeństwa militarnego państwa - międzynarodowy transfer..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wyzwania dla bezpieczeństwa międzynarodowego - okładka książki
Wyzwania dla bezpieczeństwa międzynarodowego Malina Kaszuba, Rusłan Puzikow, Jacek Zieliński (red.)
Świat wobec wyzwań i zagrożeń w - okładka książki
Świat wobec wyzwań i zagrożeń w drugiej dekadzie... Bogdan Panek, Roman Stawicki (red.)
Dylematy bezpieczeństwa militarnego - okładka książki
Dylematy bezpieczeństwa militarnego państw azjatyckich.... Łukasz Fijałkowski, Jarosław Jarząbek
Produkty podobne:
Wall Street i ZSRR - okładka książki
Wall Street i ZSRR Antony C. Sutton
Wybrane aspekty funkcjonowania - okładka książki
Wybrane aspekty funkcjonowania państwa w XXI wieku... Jowita Brudnicka, Wiktoria Trybuł
Bezpieczeństwo we współczesnej - okładka książki
Bezpieczeństwo we współczesnej myśli politycznej Maryna Faldowska, Adam Wielomski (red.)