pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Wzory pism prokuratora w sprawach
Wzory pism prokuratora w sprawach karnych 130.41 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Decyzje, postanowienia i pisma w sprawach z zakresu pomocy społecznej....
książka:

Decyzje, postanowienia i pisma w sprawach z zakresu pomocy społecznej. Wzory z komentarzem (+ CD)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gaskor
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 500 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788393178100
ISBN: 978-83-9317-810-0
Data: 2011-01-14
pozycja niedostępna

Decyzje, postanowienia i pisma w sprawach z zakresu pomocy społecznej. Wzory z komentarzem (+ CD) - Stanisław Nitecki, Barbara Noga - opis książki:

Decyzje, postanowienia i pisma w sprawach z zakresu pomocy społecznej. Wzory z komentarzem to praktyczna publikacja zawierająca zbiór wybranych wzorów decyzji, postanowień i pism procesowych podejmowanych w ramach postępowań w sprawach z zakresu pomocy społecznej. Jej celem jest ułatwienie tworzenia i wydawania takich dokumentów.
Wzory opatrzone zostały krótkimi komentarzami, zawierającymi praktyczne uwagi oraz poglądy prezentowane w literaturze i w orzecznictwie sądowoadministracyjnym w sprawach z zakresu pomocy społecznej i dotyczące wybranych zagadnień w sferze postępowania administracyjnego. Prezentowane opracowanie zawiera także teoretyczne wprowadzenie, w którym przedstawiono wymogi, jakie spełniać powinny prawidłowo wydane rozstrzygnięcia i pisma oraz przybliżono kwestie pojawiające się przy wykorzystywaniu poszczególnych instytucji procesowych.
Niniejsza publikacja adresowana jest przede wszystkim do pracowników ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie i regionalnych ośrodków polityki społecznej, realizujących zadania w zakresie pomocy społecznej związane z załatwianiem indywidualnych spraw rozstrzyganych w drodze decyzji administracyjnych.
Integralną część niniejszej publikacji stanowi płyta CD, zawierająca w formacie .doc wszystkie wzory zamieszczone w niniejszej publikacji. Dzięki temu możliwa jest bezpośrednia praca nad tekstem: uzupełnianie oraz zmienianie wzorów, dostosowanie ich do konkretnych przypadków, zapisywanie oraz wydrukowanie.

Publikacja zawiera m.in.:
- wprowadzenie omawiające takie zagadnienia jak: relacje pomiędzy u.p.s. i k.p.a., decyzja administracyjna i jej rodzaje, postanowienie oraz inne prawne formy załatwiania spraw;
- zbiór wzorów odnoszących się do u.p.s., a wśród nich m.in.: decyzje o przyznaniu lub odmowie przyznania zasiłku celowego, okresowego lub stałego, decyzja o przyznaniu zasiłku na ekonomiczne usamodzielnienie, decyzja o przyznaniu składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, decyzje o przyznaniu lub odmowie przyznania usług opiekuńczych, decyzja o skierowaniu do domu pomocy społecznej oraz wiele innych;
- zbiór wzorów odnoszących się do k.p.a., a wśród nich m.in.: zawiadomienie o wszczęciu postępowania z urzędu, postanowienie o przekazaniu podania organowi właściwemu, wniosek o rozstrzygnięcie sporu o właściwość, protokół z wniesionego ustnie podania, decyzja wydawana w trybie samokontroli, decyzja o zmianie niewadliwej decyzji ostatecznej;
- wybrane akty prawne regulujące omawiane zagadnienia.

Książka „Decyzje, postanowienia i pisma w sprawach z zakresu pomocy społecznej. Wzory z komentarzem (+ CD)” - oprawa twarda - Wydawnictwo Gaskor.

Książka posiada 500 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Decyzje, postanowienia i pisma w sprawach z zakresu pomocy społecznej...."
Stanisław Nitecki, Barbara Noga - autor m.in.:
Meritum. Pomoc społeczna. Wsparcie - okładka książki
Meritum. Pomoc społeczna. Wsparcie socjalne Renata Babińska-Górecka, Monika Lewandowicz-Machnikowska, Stanisław Nitecki, Anna Nowicka-Skóra;
Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie - okładka książki
Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy... Stanisław Nitecki, Aleksandra Wilk;