pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Darwinowski algorytm. Wymiana społeczna z perspektywy psychologii...
Książki »
Książki »
Tytuł książki:

Darwinowski algorytm. Wymiana społeczna z perspektywy psychologii ewolucyjnej

Autor książki:

Jerzy Osiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 228 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788323511502
ISBN: 978-83-2351-150-2
Data: 2013-12-04
Przecena!!! 23.36  32.00  8.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Darwinowski algorytm. Wymiana społeczna z perspektywy psychologii ewolucyjnej - opis książki:

Publikacja poświęcona altruizmowi - jednemu z najważniejszych zagadnień współczesnej psychologii i biologii ewolucyjnej. Autor łączy w niej wiedzę z biologii ewolucyjnej, psychologii ewolucyjnej, psychologii porównawczej i antropologii. Książka ta jest pierwszą tak obszerną monografią na ten temat w polskiej literaturze naukowej. Napisana przystępnym językiem i charakteryzująca się doskonałym warsztatem metodologicznym jest pasjonującą lekturą zarówno dla studentów i badaczy psychologii ewolucyjnej i problematyki dyskontowania społecznego, jak i dla tych wszystkich, których intryguje zagadka ludzkiego altruizmu.

Autor korzysta z imponującego zestawu źródeł, także tych najnowszych, co czyni tę monografię bardzo aktualną. Źródła te nie są jednak jedynie podstawą do prezentacji współczesnej wiedzy na temat altruizmu, ale co najważniejsze - stanowią punkt wyjścia dla podejmowanych przez Autora dyskusji wielu zagadnień szczegółowych. Dyskusję tę prowadzi w sposób bardzo kompetentny.

dr hab. prof. WSZi P Andrzej Łukasik Książka jest świadectwem rzetelnego, naukowego sprawozdawania wiedzy i interpretowania wyników empirycznych wykraczających poza perspektywę ewolucyjną. Jest świadectwem wypracowania warsztatu metodologicznego wysokiej próby.

dr hab. prof. UW Anna Szuster JERZY OSIŃSKI jest psychologiem porównawczym i ewolucyjnym. Interesuje się ewolucją zachowania, adaptacyjną funkcją zachowania i mechanizmów psychicznych, altruizmem i kooperacją u zwierząt i człowieka. Pracuje w Zakładzie Psychologii Zwierząt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Książka "Darwinowski algorytm. Wymiana społeczna z perspektywy psychologii ewolucyjnej" - Jerzy Osiński - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 228 stron i została wydana w 2013 r. Cena 23.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]