pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cztery spojrzenia na ikonę Nieustającej Pomocy

Autor książki:

Józef Grzywacz CSsR

Dane szczegółowe:
Wydawca: Homo Dei
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 196 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788365939401
ISBN: 978-83-65939-40-1
Data: 2020-03-02
33.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy, dzięki redemptorystom jedna z najbardziej znanych na świecie ikon maryjnych, niesie wpatrującym się w nią z czcią wiernym przesłanie o Bożym miłosierdziu i Odkupieniu. Obraz i słowo Boże tworzą w ikonie jedno przesłanie, trzeba je jednak umieć odczytać i usłyszeć. Pomocna w tym może być ta książka, przeznaczona zarówno dla wiernych pragnących lepiej zrozumieć, co mówi im Matka Boża w tym cudownym obrazie, jak i duszpasterzy, którzy starają się szerzyć Jej kult w tytule Nieustającej Pomocy. „Cztery spojrzenia” to katechezy na nieustanną nowennę w kluczu historycznym, artystycznym, mistycznym i teologicznym,  wzbogacone o stosowne fragmenty Pisma Świętego i modlitwy, a także rozważania na temat Credo, przykazań, cnót, sakramentów i dogmatów maryjnych oraz oryginalne pytania do refleksji. Wszystko to czyni książkę nie tylko kompendium wiedzy o ikonie Nieustającej Pomocy, ale też podręcznikiem modlitwy, by stawała się ona nie tylko coraz bardziej znana, ale i umiłowana.

__________

Ojciec Józef Grzywacz, redemptorysta, od 30 lat pracuje w Brazylii. Studiował teologię na Katolickim Uniwersytecie w San Salvadorze oraz w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (dziś UPJPII). Jako misjonarz pracował w Wiceprowincji Redemptorystów Bahia, pełniąc funkcję duszpasterza powołaniowego, misjonarza ludowego, proboszcza i rektora sanktuarium w Arraial d’Ajuda i w Itabuna. W Salwadorze był odpowiedzialny za formację misjonarzy świeckich Najświętszego Odkupiciela.

Obecnie jest odpowiedzialny za misje ludowe, kursy, rekolekcje o tematyce maryjnej, ze szczególnym akcentem na ikonę Nieustającej Pomocy. Jest członkiem Akademii Maryjnej z Aparecida (AMA) i Polskiego Towarzystwa Mariologicznego (PTM). Opublikował wiele książek poświęconych ikonie i kultowi Nieustającej Pomocy.

Książka "Cztery spojrzenia na ikonę Nieustającej Pomocy" - Józef Grzywacz CSsR - oprawa miękka - Wydawnictwo Homo Dei. Książka posiada 196 stron i została wydana w 2019 r. Cena 33.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.