pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Co się dzieje z tym dzieckiem? Interwencje psychoanalityczne w pracy...
Tytuł książki:

Co się dzieje z tym dzieckiem? Interwencje psychoanalityczne w pracy z rodzinami z małymi dziećmi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundament
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788392519867
ISBN: 978-83-9251-986-7
Data: 2018-03-22
32.57  52.00  19.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Co się dzieje z tym dzieckiem? Interwencje psychoanalityczne w pracy z rodzinami z małymi dziećmi - opis książki:

Pierwsza na polskim rynku książka opisująca konkretne przykłady krótkoterminowej pracy psychoterapeutycznej z rodzinami niemowląt i dzieci poniżej piątego roku życia. Ukazuje rodziny skierowane do poradni psychologicznej z powodu rozmaitych problemów dzieci - od niemowlęcych kłopotów ze snem, karmieniem i płaczliwością poprzez lęki separacyjne, nadpobudliwość, agresję i napady wściekłości, fobie, rywalizację pomiędzy rodzeństwem u starszych dzieci, aż po objawy psychosomatyczne, takie jak egzemy, astma czy nietrzymanie moczu.

Brytyjskie terapeutki dziecięce, Louise Emanuel i Elizabeth Bradley, pokazują także czytelnikom paletę dramatów rodzicielskich - sytuacje separacji lub rozwodu, samotnego rodzicielstwa, śmierci lub niepełnosprawności rodzeństwa, depresji poporodowej. Delikatnie i bez oceniania opisują ich związek z kłopotami dzieci. Czytelnik towarzyszy rodzicom podczas sesji terapeutycznych, doświadcza ich zmiany od bezradności i poczucia, że ponieśli porażkę, do ulgi, zrozumienia zachowań swoich dzieci i nadziei.

Autorki opierają się na podejściu terapeutycznym wypracowanym przez Tavistock Clinic w Londynie. Korzystają z teorii psychoanalitycznych oraz z wiedzy płynącej z obserwacji niemowląt. Książka przedstawia sprawdzony i stosowany z powodzeniem od wielu lat w Tavistock model pięciu konsultacji terapeutycznych pomocny każdemu specjaliście pracującemu z małymi dziećmi. Jest to pozycja niezbędna dla psychoterapeutów pracujących z dziećmi i rodzinami, ale z lektury skorzystają z pewnością także nauczyciele i opiekunowie pracujący w żłobkach i przedszkolach, lekarze i asystenci rodzinni, a także rodzice chcący zrozumieć swoje dzieci. Niewątpliwym walorem książki są liczne opisy przypadków oraz pokazanie modelu terapeutycznego funkcjonującego w ramach publicznej służby zdrowia. Ukazanie skutecznej pracy z rodzinami z tak małymi dziećmi czyni z tej książki swojego rodzaju podręcznik profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych.

Książka „Co się dzieje z tym dzieckiem? Interwencje psychoanalityczne w pracy z rodzinami z małymi dziećmi” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fundament. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2018 r. Cena 32.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Co się dzieje z tym dzieckiem? Interwencje psychoanalityczne w pracy..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Diagnoza zaburzeń ze spektrum autyzmu - okładka książki
Diagnoza zaburzeń ze spektrum autyzmu Sam Goldstein, Jack A. Naglieri, Sally Ozonoff (red.)
Samo życie - okładka książki
Samo życie Wanda Półtawska
Mutyzm wybiórczy. Strategie pomocy - okładka książki
Mutyzm wybiórczy. Strategie pomocy dziecku i rodzinie Barbara Ołdakowska-Żyłka, Katarzyna Grąbczewska-Różycka
Wszystko o ADHD - okładka książki
Wszystko o ADHD Linda J. Pfiffner
Integracja psychoterapii - okładka książki
Integracja psychoterapii George Stricker
Regulacja emocji w psychoterapii. - okładka książki
Regulacja emocji w psychoterapii. Podręcznik praktyka Robert L. Leahy, Dennis Tirch, Lisa A. Napolitano
Produkty podobne:
Psychologiczne aspekty menopauzy - okładka książki
Psychologiczne aspekty menopauzy Eleonora Bielawska-Batorowicz