pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ciszej proszę. Siła introwersji w świecie, który nie może przestać...
Tytuł książki:

Ciszej proszę. Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać

Autor książki:

Susan Cain

Dane szczegółowe:
Wydawca: LAURUM
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 380 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788380876842
ISBN: 978-83-8087-684-2
Data: 2019-03-07
32.02  49.90  17.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ciszej proszę. Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać - Susan Cain - opis książki:

Cicha rewolucja...

Co najmniej jedna trzecia spośród osób, które znamy, to introwertycy. To ci, którzy wolą słuchać niż mówić, czytać książki niż chodzić na przyjęcia. Są oni pomysłowi i twórczy, ale nie lubią się promować; wolą pracować samodzielnie niż w zespole. Choć często mówi się o takich osobach ciche i spokojne, to właśnie introwertykom zawdzięczamy wiele z najwspanialszych dokonań - od słynnych słoneczników van Gogha do pierwszego komputera osobistego.

Ta napisana z pasją, oparta na wynikach badań naukowych, pełna zapadających w pamięć fascynujących opowieści o rzeczywistych osobach książka pokazuje nam, jak bardzo nie docenia się introwertyków oraz ile na tym traci nasz rozgadany świat.

Korzystając z wyników najnowszych badań z dziedziny psychologii oraz neurobiologii, autorka ujawnia zadziwiające, mało znane dotąd różnice między ekstrawertykami a introwertykami.

Zapewne najbardziej inspirującym aspektem Ciszej, proszę? jest to, że Susan Cain prezentuje nam galerię introwertyków, którzy odnieśli sukces - od superinteligentnego, niezwykle dynamicznego prelegenta, który po wykładach odzyskuje siły w samotności, do osiągającego rekordowe wyniki sprzedaży akwizytora, który w spokoju swoich czterech ścian korzysta z mocy, jaką daje mu zadawanie pytań. Wreszcie autorka udziela nam mnóstwa bezcennych rad dotyczących m.in. tego, w jaki sposób lepiej i skuteczniej radzić sobie z różnicami w relacjach introwertyk/ekstrawertyk, jak wzmacniać poczucie własnej wartości w introwertycznym dziecku oraz czy i kiedy warto udawaćekstrawertyka.

Ta niezwykła książka na zawsze już zmieni nasz sposób postrzegania introwertyków oraz, co równie ważne, to, w jaki sposób introwertycy postrzegają samych siebie.

***
Dla mnie, jako introwertyka, którego często napominano, by zachowywał się jak ekstrawertyk, informacje zawarte w tej książce są niezwykle pouczające i przydatne zarazem. Wykorzystując wyniki badań neurobiologicznych oraz wiele studiów poszczególnych przypadków, Susan Cane omawia siłę i potencjał tkwiący w introwertykach oraz zalety bycia cichym i spokojnym w naszym hałaśliwym i rozkrzyczanym świecie.

Andrew Weil, autor książek Healthy Aging oraz Spontaniczne szczęście

Książka „Ciszej proszę. Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo LAURUM. Książka posiada 380 stron i została wydana w 2019 r. Cena 32.02 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ciszej proszę. Siła introwersji w świecie, który nie może przestać..."
Susan Cain - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Schizofreniczny obraz świata - okładka książki
Schizofreniczny obraz świata Maksymilian Wójtowicz