pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Baronowa jazzu
Baronowa jazzu 27.66 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Koncert h-moll op. 35 (na skrzypce)
Koncert h-moll op. 35 (na skrzypce) 10.08 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Chopin i Baronowa Nathanielowa de Rothschild. Nokturn c-moll i walc...
książka:

Chopin i Baronowa Nathanielowa de Rothschild. Nokturn c-moll i walc a-moll bez numeru opusu. Pronlemy artybucji. Mazurek op. Posth.67 nr 4

Dane szczegółowe:
Wydawca: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 255x340 mm
EAN: 9788364823268
ISBN: 978-83-6482-326-8
Data: 2016-04-22
pozycja niedostępna

Chopin i Baronowa Nathanielowa de Rothschild. Nokturn c-moll i walc a-moll bez numeru opusu. Pronlemy artybucji. Mazurek op. Posth.67 nr 4 - Jean Jacques Eigeldinger - opis książki:

"Historia związków Chopina z rodziną Rothschildów w Paryżu pozostaje w biografii mistrza rozdziałem do zbadania. Okazję do tego daje nam podwójne odkrycie. Chodzi ni mniej, ni więcej, tylko o pierwsze wydanie (ok. roku 1870) Nokturnu c-moll i Walca a-moll bez numeru opusu, podpięte pod nazwisko Rothschild, oraz o nieznaną wersję Mazurka op. posth. 67 nr 4, zanotowaną przez kompozytora w rodzinnym albumie.

Przytoczona niemal półtora wieku temu przez Karasowskiego i od tamtej pory nieuchronnie powtarzana w większości biografii opowieść o tym, jak zagubiony Chopin, wędrując po paryskim bruku, spotkał rodaka, Walentego Radziwiłła, który tego samego wieczoru miał go zaprowadzić do Rothschildów - co zapoczątkowało piorunujący sukces kompozytora w sferach towarzyskich - nadaje się, przynajmniej w tej formie, do włożenia między bajki: Walentego nie było bowiem wtedy w Paryżu.

Jest natomiast prawdopodobne, że Chopin zaczął dawać lekcje gry na fortepianie Betty de Rothschild już na przełomie lat 1832-1833, w epoce swojego debiutu w wielkim świecie".

Jean-Jacques Eigeldinger jest jednym z najwybitniejszych na świecie ekspertów w dziedzinie twórczości i biografii Fryderyka Chopina. Do zdominowanej w znacznym stopniu przez Polaków i Anglosasów dziedziny wnosi głębię frankofońskiej erudycji i osobiste humanistyczne esprit. Te cechy opromieniają zwięzłe, ale głębokie i znakomicie poprowadzone studium o związkach Chopina z rodziną Rothschildów i dwóch owianych nimbem tajemnicy utworach: Nokturnie c-moll i Walcu a-moll.

Książka „Chopin i Baronowa Nathanielowa de Rothschild. Nokturn c-moll i walc a-moll bez numeru opusu. Pronlemy artybucji. Mazurek op. Posth.67 nr 4” - oprawa twarda - Wydawnictwo Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Książka posiada 80 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Chopin i Baronowa Nathanielowa de Rothschild. Nokturn c-moll i walc..."
Kupujący tę pozycję zamówili również: