pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Carpe diem, Czyli jak osiągnąć nadzwyczajny sukces w zwyczajnym świecie
książka:

Carpe diem, Czyli jak osiągnąć nadzwyczajny sukces w zwyczajnym świecie

Dane szczegółowe:
Wydawca: MT Biznes
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 141x218 mm
EAN: 9788388970214
ISBN: 83-88970-21-6
Data: 2005-11-21
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Carpe diem, Czyli jak osiągnąć nadzwyczajny sukces w zwyczajnym świecie - opis wydawcy:

Przyszłość jest tylko nadchodzącym ciągiem krótkich chwil dziejących się w "teraźniejszości". W każdej z tych chwil decydujemy o tym, jak będą wyglądać następne "momenty teraźniejszości". Zatem decyzje podjęte w danej chwili mają zasadniczy wpływ na nasze dalsze poczynania w przyszłości i sposób, w jaki zatroszczymy się o każdą z chwil, w których aktualnie się znajdujemy, decyduje o naszych osiągnięciach w dalszym życiu. Oczywiście myśl ta nie jest nowa, ale jakże często zapominamy o niej i marnujemy kolejną szansę dokonania w naszym życiu czegoś znaczącego, lub odważnego zmierzenia się z nowym, mogącym zapewnić nam pozytywne efekty wyzwaniem.
Każdy z nas jest sumą dokonanych przez siebie wyborów. Jeśli nasze decyzje są trafne, wywiera to istotny wpływ na jakość naszego życia. Stosując rady podane w tej książce, możesz dołączyć do osób, którym się w życiu powiodło. Nikt nie rodzi się człowiekiem sukcesu, ale każdy może się nim stać.
Tytuł "Carpe diem" to znany cytat z pieśni Horacego i w luźnym tłumaczeniu oznacza "Używaj dnia" lub "Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil". Autorowi chodzi jednak nie o "korzystanie", ale o "pełne wykorzystanie" tych chwil, jakie każdy z nas ma przed sobą.
Danny Cox, były pilot samolotów odrzutowych armii USA, wytrawny biznesmen, autor książek z dziedziny psychologii motywacyjnej i cieszący się ogromną popularnością prelegent, proponuje nowe, dynamiczne metody osiągania sukcesu w życiu, polegające nie tylko na pokonywaniu napotykanych w nim problemów i trudności, lecz - co ważniejsze - na przełamywaniu równie uciążliwych i krępujących nasze poczynania barier wewnętrznych. Autor ilustruje swoje przesłanie licznymi przykładami z życia nieprzeciętnych ludzi

Spis treści:

Przedmowa 9
Wprowadzenie
Wydajność to sprawa osobista . . 15
Krok pierwszy
Chwila prawdy: wybór pożądanej nagrody 51
Krok drugi
Doskonalenie swoich silnych stron 91
Krok trzeci
Planowanie wydajności . . 147
Krok czwarty
Wprowadzanie planu w życie 229
Krok piąty
Rozwiązywanie problemu: przewidywanie nieprzewidywalnego 267
Krok szósty
Utrzymywanie wysokiego morale . 289
Krok siódmy
Wµasny plan rozwoju 309
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Poniedziałek, 25 Marca 2019 roku.