pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Budzenie umarłych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Liberum Verbum
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 90 s.
Wymiar: 120x210 mm
EAN: 9788366358232
ISBN: 978-83-6635-823-2
Data: 2019-11-20
19.25  22.00  2.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Elżbieta Wancław-Chłopik - absolwentka filologii polskiej, współpracująca od wielu lat z grupą literacką "Bez kontekstu", aktualnie jako jej przewodnicząca i redaktorka tekstów literackich grupy. Dwukrotna laureatka lubuskiego Turnieju Jednego Wiersza? od 2013 r. również jego jurorka - oraz aktualna patronka lubuskiego konkursu Miłość niejedno ma imię. Nominowana do nagród Eurydyki 2015 za miłość do poezji. Od dziesięciu lat działająca w wielu sferach środowiska artystycznego Zielonej Góry, autorka kilku wystaw i projektów graficznych i fotograficznych oraz dwóch spektakli sztuki performatywnej i debiutanckiego poetyckiego tomu Gdzie są cienie?
Czasami lubimy dotykać bosą stopą mokrej trawy. Pierwotny kontakt z naturą rozwarstwia nasze zmechanizowane "ja" na coś bardziej miękkiego i zdatnego do spożycia, niż to, z czym obcujemy na co dzień. Tę podróż możemy odbyć, czytając właśnie ten tomik, budzący wiele wspomnień, zwiastujący gorsze czasy i przesycony echem niepowodzeń.

Lubię zadawać pytania. W mojej głowie rodzi się kolejne: Czy można rozmawiać z duchami? I czy mówią ludzkim głosem? A jeśli tak, to czy warto się ich bać? Ile jest w nich tego, kim byli kiedyś? Ela uczy nas, jak powinno się z nimi komunikować, obnażając ich prawdziwą naturę. Wskrzesza wielkich malarzy, poetów i pisarzy, a nawet dziewczynki w białych sukienkach o ciekawskich oczach. Chwilami wydaje się, że autorka umarła wraz z nimi i jest w szczególny sposób przez nich nękana i zmuszana, by przekazać nam ich pewną uniwersalną prawdę o świecie. Pytanie, czy podołamy?
- Sebastian Piórkowski

Książka "Budzenie umarłych" - Elżbieta Wancław-Chłopik - oprawa miękka - Wydawnictwo Liberum Verbum. Książka posiada 90 stron i została wydana w 2019 r. Cena 19.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]