pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Biblia o starości
Tytuł książki:

Biblia o starości

Autor książki:

ks. Andrzej Zwoliński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1 s.
Wymiar: 135x195 mm
EAN: 9788377204948
ISBN: 978-83-7720-494-8
Data: 2019-10-24
14.37  19.90  5.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Biblia o starości - opis książki:

Wszystkie religie świata z wielkim szacunkiem podchodzą do ludzi starzejących się i starych. Niektórzy upatrują w tej prawidłowości regułę ich nie przemijania.

Teksty biblijne, które mówią o starości, dzielą się wyraźnie na takie, które przedstawiają różne niedomagania późnego wieku i na takie, które ukazują jednak pewne uroki ostatnich lat ludzkiego życia. Można więc dostrzec z jednej strony obrazy starości godnej ubolewania, naznaczonej szeregiem niedomagań, bądź nawet odstręczającej w swym wyrazie moralnym. Z drugiej strony Biblia przedstawia starość jako błogosławiony etap życia, dar od Boga.

Człowiek dojrzewa całe życie, dochodzi do pełni człowieczeństwa. Wiąże się to z podejmowaniem wysiłku, zmierzającego do zrozumienia siebie i sensu swego istnienia. Właściwe wykorzystanie przemijającego czasu wprowadza coraz głębiej w to zrozumienie, czyli w mądrość serca. To właśnie starość, ostatni etap ludzkiego życia i dojrzewania, to czas, w którym - zgodnie z wolą Bożą i Jego zamysłem - człowiek powinien najpełniej rozumieć sens życia i pełnie swej mądrości. W refleksji nauki Kościoła synonimem starości jest mądrość i umiejętność dzielenia się dobrymi radami. Obniżenie sprawności fizycznej nie przekreśla wartości duchowych, które niesie z sobą stary człowiek. Przeciwnie: mądrość, którą niesie stary człowiek stanowi zaletę, z której może skorzystać cała społeczność.

Książka "Biblia o starości" - ks. Andrzej Zwoliński - oprawa twarda - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 1 stron i została wydana w 2019 r. Cena 14.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]