pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Beksińscy. Portret podwójny

Autor książki:

Magdalena Grzebałkowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 242x171 mm
EAN: 9788324043668
ISBN: 978-83-2404-366-8
Data: 2016-10-07
35.71  44.90  9.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jedna z najgłośniejszych biografii ostatnich lat!
"Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna. dzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna".

To nie jest książka o znanym malarzu, który tworzył dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak wiele razy próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o skomplikowanych związkach, fascynacji muzyką i ciemną stroną mocy.

To książka o miłości - o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności - tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć - życie.

Nieodgadnionych Beksińskich, ojca i syna, spotkało po śmierci coś wspaniałego. Otóż Magdalena Grzebałkowska napisała o nich wielką, głęboką i brawurową książkę reporterską. Złoty kruszec znalazł świetnego wydobywcę.

Niech się chowa zmyślenie i powieści.

Mariusz Szczygieł

Zdaje się, że praca Magdaleny Grzebałkowskiej w tym wypadku to nie tylko brawurowe przepłynięcie wpław oceanu materiałów dowodowych - to też pióro, które zdołało je powiązać tak, że tworzą spójną, arcybarwną opowieść, tak wieloperspektywiczną i zagadkową jak co najmniej samo życie.

Dorota Masłowska, "Dwutygodnik"

Magdalena Grzebałkowska ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim, jest reporterką "Gazety Wyborczej" i autorką bestsellerowych książek: Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego oraz 1945. Wojna i pokój.

Książka "Beksińscy. Portret podwójny" - Magdalena Grzebałkowska - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2016 r. Cena 35.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]