pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ava Gardner. Wyznania intymne

Autor książki:

Ava Gardner, Peter Evans

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788376422343
ISBN: 978-83-7642-234-3
Data: 2013-11-06
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Albo napiszę książkę, albo sprzedam biżuterię. A ja tak kocham swoje klejnoty .

Ava Gardner Najbardziej niezwykła książka ostatnich lat! Co takiego skrywa tajemnicza biografia Avy Gardner, za którą Frank Sinatra był gotowy zapłacić milion dolarów, aby powstrzymać jej publikację W styczniu 1988 roku Peter Evans otrzymał telefon, który na zawsze zmienił jego życie. Wcześnie rano zadzwoniła do niego jedna z największych ikon kina, składając mu propozycję nie do odrzucenia.

Dziennikarz i znany pisarz Peter Evans, został poproszony przez samą Avę Gardner o spisanie jej biografii.

Przez ponad dwa lata pracowali nad książką, której wydania niestety żadne z nich nie dożyło. Ava zmarła na zapalenie płuc w 1990 roku, Peter na zawał serca pod koniec 2012 roku.

Gwiazda nie odważyła się opublikować swoich intymnych i kontrowersyjnych wspomnień, zdecydowała się na rozmowę z innym autorem, gdzie nie odkryła ponownie swoich tajemnic To książka, która na swój debiut czekała ponad 25 lat. opowieść o wspaniałym życiu gwiazdy, oraz o jej szalony a czasami dramatycznym życiu.

To opowieść o czasach sławy, seksualnych podbojach i intymnych (naprawdę!) szczegółach gwiazd takich jak Frank Sinatra, John Huston, Burt Lancaster, Humphrey Bogart, a nawet sam Hemingway.

To niezwykłe dzieło. Czytając ją, zakochujemy się w Avie bez pamięci, współczujemy jej, złościmy się na nią, lecz przede wszystkim jesteśmy zdumieni, jak ta piękna, filigranowa i delikatna kobietka w rzeczywistości klnie jak szewc, upija się od piątej rano i śmiało opowiada o sobie, jak o największej nimfomance Hollywood.

Książka "Ava Gardner. Wyznania intymne" - Ava Gardner, Peter Evans - oprawa twarda - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2013 r.