pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Audyt i kontrola wewnętrzna instrumentami nadzorującymi racjonalność...
Tytuł książki:

Audyt i kontrola wewnętrzna instrumentami nadzorującymi racjonalność działań

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 62 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788379723256
ISBN: 978-83-7972-325-6
Data: 2020-02-10
27.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

W książce zaprezentowano regulacje prawne audytu wewnętrznego w Polsce i w krajach  Unii Europejskiej, co może stanowić podstawę do dyskusji nad zakresem obowiązujących uregulowań.

Ograniczenie audytu wewnętrznego w Polsce do sektora finansów publicznych powoduje, że powstała propozycja wykorzystania informacji zawartych w sprawozdawczości  budżetowej do monitorowania i kontroli wykonania budżetu państwa na bazie Jednolitego Pliku Kontrolnego Rachunkowości Budżetowej (JPK-RB). Baza danych o dochodach i wydatkach jest przekazywana do Ministerstwa Finansów, co stwarza możliwość sporządzania wieloprzekrojowych zestawień.

Audyt wewnętrzny w Polsce jest realizowany również w jednostkach samorządu terytorialnego w formie instytucjonalnej lub zleconej.

Autorzy wyrażają nadzieję, że treści zaprezentowane w książce rozbudzą zainteresowania audytem wewnętrznym i potencjalnym wykorzystaniem audytorów wewnętrznych jako doradców kierowników jednostek.

Książka "Audyt i kontrola wewnętrzna instrumentami nadzorującymi racjonalność działań" - Marcin Kaczmarek, Monika Kaczurak-Kozak, Tomasz Strąk, Kazimiera Winiarska - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Książka posiada 62 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.63 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Marcin Kaczmarek, Monika Kaczurak-Kozak, Tomasz Strąk, Kazimiera Winiarska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Kontrola, audyt, rachunkowość i - okładka książki
Kontrola, audyt, rachunkowość i finanse - praktyczne... Tomasz Gabrusewicz, Kamilla Marchewka-Bartkowiak, Marcin Wiśniewski (red.)
Dokumentacja biegłego rewidenta - okładka książki
Dokumentacja biegłego rewidenta z badania sprawozdań... Agnieszka Piechocka-Kałużna, Agnieszka Kryśkiewicz-Burnos, Radosław Kałużny