pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Atlas gór świata. Szczyty marzeń
»
»
książka:

Atlas gór świata. Szczyty marzeń

Dane szczegółowe:
Wydawca: EXPRESSMAP
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 472 s.
Wymiar: 225x320 mm
EAN: 9788375468168
ISBN: 978-83-7546-816-8
Data: 2014-11-03
pozycja niedostępna

Atlas gór świata. Szczyty marzeń - opis książki:

"Atlas gór świata" to ilustrowane kompendium wiedzy o ponad 250 pasmach, masywach i łańcuchach górskich siedmiu kontynentów.

Publikacja, która łączy w sobie zalety encyklopedii, atlasu, albumu i praktycznego poradnika, zawiera m.in. 150 stron map w różnych skalach, blisko 500 fotografii, opisy środowiska przyrodniczego poszczególnych pasm, informacje o ich dostępności i historii eksploracji, liczne ciekawostki, zestawienia najwyższych szczytów, a także słownik terminów górskich.

W atlasie obszernie omówiono nie tylko największe systemy górskie świata: Himalaje, Kordyliery i Andy, lecz także dziesiątki mniejszych, choć również interesujących i wartych poznania pasm. Ich liczba i różnorodność to jedna z najmocniejszych stron publikacji. Dużą zaletą książki jest także intuicyjny i powtarzalny układ treści, umożliwiający łatwe porównanie map i informacji - zarówno encyklopedycznych, jak i praktycznych - o górach z różnych części świata.

Książka „Atlas gór świata. Szczyty marzeń” - oprawa twarda - Wydawnictwo EXPRESSMAP.

Książka posiada 472 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 4 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Kinga; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-12-04
Album prezentuje szczyty, z których wiele jest dla mnie całkiem nowych. Są tu podstawowe informacje, które staną się potem podstawą do głębszej analizy pod kątem eksploracji i ostatecznego ataku szczytowego. Błyskotliwie, dynamicznie napisana. Przejrzysta i dobrze napisana publikacja. Najlepszy prezent dla alpinistki. Korona ziemi i dużo więcej na półce.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Konrad; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-11-30
Znaleźć szczyt słynny i niesamowity, który nie jest opisany w książce jest niezwykle trudno. Mnie się udało – nie widziałem tu góry Athos, która otoczona jest wieloma klasztorami i wyrasta prosto z morza. Poza tym, wszystko, na czym byłem lub chciałbym kiedyś być było opisane. Cudowna opowieść o wielkich marzeniach alpinistów zewsząd.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Marian; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-11-28
Książka otwiera przed nami wspaniałą panoramę gór z całego świata. Znajdziemy tu ich wiele od tych niskich do najwyższych na świecie, od zupełnie nieznanych po te słynne. Przegląd wszystkich regionów globu, w tym wielu szczytów na wyspach. Opracowanie materiału urzeka. Świetna publikacja.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Amanda71; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-11-15
Śmiało mogę potwierdzić, że to specjalistyczna, wysokogatunkowa pozycja czytelnicza. Teraz już nie tylko wybrani mogą posiadać takie książki, dawniej nakłady tego typy leksykonów były numerowane i limitowane. Dzięki książce poznajemy nie tylko góry, ale i kulturę regionów.
skomentuj opinię/recenzję [+]