pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Atlas cytologii psów i kotów. Wybrane przypadki

Autor książki:

Rafał Sapierzyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Galaktyka
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788375793055
ISBN: 978-83-7579-305-5
Data: 2014-11-28
80.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Atlas cytologii psów i kotów. Wybrane przypadki kliniczne to przejrzysta i napisana łatwym językiem prezentacja możliwości, jakie daje mikroskopowe badanie komórek pobranych od pacjentów lecznic weterynaryjnych.

W pierwszej części opracowania zaprezentowano ogólne informacje dotyczące wskazań do przeprowadzenia badania cytologicznego, metod pobierania materiału, wykonywania rozmazów i przygotowywania preparatów do obserwacji mikroskopowej. Przedstawiono także przykłady obrazów mikroskopowych, które obserwuje się w przebiegu powszechnie występujących różnorodnych stanów zapalnych i rozrostów nowotworowych.

W drugiej części w oparciu o bogatą ikonografię zaprezentowano przypadki kliniczne, w których badanie cytopatologiczne umożliwiło postawienie precyzyjnego rozpoznania lub rozpoznanie takie znacznie ułatwiło. Książka co prawda nie wyczerpuje obszernych zagadnień z zakresu cytologii klinicznej, bez wątpienia dowodzi przydatności omawianej metody diagnostycznej w codziennej pracy lekarza weterynarii, szczególnie w przypadkach chorób skóry i guzów nowotworowych. Z uwagi na fakt, że pacjenci z problemami dermatologicznymi i onkologicznymi stanowią dużą grupę pacjentów, znajomość cytopatologii staje się nieodzowną częścią warsztatu każdej lecznicy dla zwierząt.

Książka "Atlas cytologii psów i kotów. Wybrane przypadki" - Rafał Sapierzyński - oprawa miękka - Wydawnictwo Galaktyka. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2014 r. Cena 80.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.