pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Apologetyka podręczna
Tytuł książki:

Apologetyka podręczna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 435 s.
Wymiar: 180x260 mm
EAN: 9788389920706
ISBN: 978-83-89929-70-6
Data: 2010-06-10
55.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Trudno wobec zarzutów bronić wiary, której podstaw się nie zna, lub dobrze nie rozumie... Jak trwałość każdej budowy zależy od trwałości jej fundamentu, tak siła i stałość przekonań religijnych inteligentnego katolika, po łasce Bożej, zawisła od gruntownego zrozumienia prawd, stanowiących fundament, na którym się opiera cala katolicka wiara. Kto te fundamentalne prawdy raz zgłębi i o nich rozumowo się przekona, ten zyska na zawsze dla swej wiary trwałą i na rozumie opartą podstawę. Taki, choćby nawet nie umiał jakiejś dogmatycznej trudności rozwiązać, w każdym razie będzie zdawał sobie sprawę, dlaczego po katolicku wierzy... i najbardziej łudzące zarzuty nie zdołają osłabić zdobytego przekonania, że wiara katolicka jest postulatem rozumu.
Tymczasem, właśnie co do tych fundamentalnych i tak dla życia doniosłych prawd religijnych spotyka się u nas — jak doświadczenie uczy — wielką nieznajomość, nawet u ludzi skądinąd wykształconych. Stąd wiara wielu jest słaba, powierzchowna i za lada zarzutem się chwieje, brak jej rozumowego fundamentu.
z przedmowy Autora

Książka "Apologetyka podręczna" - ks. Stanisław Bartynowski TJ - oprawa miękka - Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski. Książka posiada 435 stron i została wydana w 2010 r. Cena 55.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Czy jest Bóg i jaki jest Bóg - okładka książki

Czy jest Bóg i jaki jest Bóg

ks. Kazimierz Wais
Bóg powołuje, ja wybieram - okładka książki

Bóg powołuje, ja wybieram

o. Amedeo Cencini FdCC
Produkty podobne:
O boskości Jezusa - słów kilka - okładka książki

O boskości Jezusa - słów kilka

ks. Kazimierz Pierzchała
Dyskretna obecność Maryi - okładka książki

Dyskretna obecność Maryi

Georgette Blaquiere