pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Apokalipsa zombie nadchodzi! Obroń swoją bazę za pomocą prostych obwodów,...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Apokalipsa zombie nadchodzi! Obroń swoją bazę za pomocą prostych obwodów, Arduino i Raspberry Pi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
EAN: 9788328326835
ISBN: 978-83-2832-683-5
Data: 2016-11-18
pozycja niedostępna

Apokalipsa zombie nadchodzi! Obroń swoją bazę za pomocą prostych obwodów, Arduino i Raspberry Pi - Simon Monk - opis książki:

Staw czoło apokalipsie zombie!
Przygotuj się na moment, gdy świat opanują mordercze umarlaki, a dostęp do wszelkich zasobów zostanie ograniczony! Aby przeżyć, trzeba wiedzieć, jak zabezpieczyć swoją bazę, monitorować otoczenie, komunikować się z sojusznikami i zapewnić elektryczność. Zdobądź niezbędne do przetrwania umiejętności! Z tym przewodnikiem przetrwania dowiesz się, jak podłączyć przewód do zacisku śrubowego, posługiwać się lutownicą, piłą, wiertarką i dłutem, nie będziesz się bać komponentów elektronicznych.

W niniejszej książce znajdziesz szereg projektów, które mają umożliwić przetrwanie czasu apokalipsy, ale okażą się przydatne również w czasie pokoju. Ten zaskakujący i dość niecodzienny podręcznik pozwala na praktyczne nauczenie się podstaw elektroniki w najlepszy z możliwych sposobów: poprzez własnoręczne wykonywanie przeróżnych urządzeń i systemów do generowania prądu, do monitorowania otoczenia i ostrzegania przed intruzami, a także do komunikowania się z przyjaciółmi. Do wykonania tych urządzeń posłużą m.in. akumulator samochodowy, dynamo czy panele fotowoltaiczne, a w roli modułów sterujących wystąpią popularne płytki Raspberry Pi i Arduino.

Przykładowe projekty:
- generowanie prądu z wykorzystaniem światła słonecznego lub siły własnych mięśni,
- wykrywanie intruza czujnikiem ruchu,
- zdalnie sterowany zamek do drzwi i czujnik otwarcia drzwi,
- budowa centrum dowodzenia - zbieranie danych z wielu systemów i wyświetlanie ich na jednym ekranie,
- radiolatarnia i skaner radiowy.

Sprawdź, jak przetrwać apokalipsę dzięki lutownicy i popularnym płytkom!

Książka „Apokalipsa zombie nadchodzi! Obroń swoją bazę za pomocą prostych obwodów, Arduino i Raspberry Pi” - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion.

Książka posiada 288 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Apokalipsa zombie nadchodzi! Obroń swoją bazę za pomocą prostych obwodów,..."
Simon Monk - autor m.in.: