pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Anonimowy katolik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 192 s.
EAN: 9788375532302
ISBN: 978-83-7553-230-2
Data: 2017-09-15
28.76  39.00  10.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Anonimowy katolik - Thierry Bizot - opis książki:

Wielokrotnie wypierałem się nawet tej religii, którą wpojono mi w dzieciństwie. Otwarcie się z niej wyśmiewałem, nie stroniąc od ironii. Wówczas miałem po cichu za złe Kościołowi, że zmusza mnie do tego rodzaju sarkazmu, pozostając religią staroświecką, która wśród osób przyznających się do wszechobecnej, przyzwoitej lewicy nie jest w stanie pociągnąć za sobą nikogo. Przyznanie się do katolicyzmu jest dzisiaj czymś wstydliwym. W środowisku, w którym ja się obracam, katolik jest kimś śmiesznym, groteskowym, żałosnym, naiwnym i zacofanym. Nosi kalesony i koszule z krótkim rękawem, ma żonę z owłosionymi nogami i błyszczącym czołem, po cichu głosuje na skrajną prawicę, jego horyzonty są ciasne, a paznokcie brudne, upaja się swoimi drażniącymi dobrymi intencjami, nigdy nie poszedł na dyskotekę i wozi swoim rozklekotanym Renault Espace gromadę dzieciaków, którym cieknie z nosa? Jest to dokładne przeciwieństwo wrażenia, jakie powinien sprawiać przebojowy producent telewizyjny, jakim jestem! Spróbujcie wyjaśnić dyrektorowi programowemu stacji dla nastolatków lub modnej prezenterce, że wybieracie się na Mszę św., a zobaczycie efekt! "Jakie to interesujące?" - powiedzą z grzecznym wyrazem twarzy. Ale całkiem przez przypadek okaże się, że projektu, który im zaproponowaliście, nie da się zrealizować. W telewizji przyznawanie się do katolicyzmu, z całą jego aurą statyczności i anachronizmu, wydaje się samobójstwem.

Thierry Bizot , którego tu cytujemy, nie jest żadną osobą no-name; to bardzo ważna postać francuskich mediów, wieloletni dyrektor jednej z tamtejszych stacji telewizyjnych, utalentowany i popularny realizator, człowiek powszechnie rozpoznawalny. We Francji takie określenia oznaczają zazwyczaj kogoś o mniej lub bardziej lewackich poglądach. Nie tym razem jednak, Bizot przeżył bowiem zachwycające nawrócenie, które opisał w "Anonimowym katoliku" w sposób dramatyczny, pełen refleksji, czasem żartobliwy. Powstała urocza opowieść o człowieku mediów, o jego rodzinie i środowisku, o drodze do spokoju i równowagi. Thierry Bizot może dziś powiedzieć o sobie:
Stopniowo moje spojrzenie samoistnie zwraca się ku postaci, która zaczyna mnie wzruszać. Jezus.

Sączy się teraz z Niego czysta i drogocenna radość. Kiedy o Nim myślę, wymyka mi się łza wdzięczności. Jest tak, jak gdybym znał Go osobiście, a On pomógł mi dorosnąć, wyrwać się z kolein, tak jak mógłby to zrobić ojciec, starszy brat, przyjaciel. Oto, kim jest dla mnie Jezus. Być może jestem szalony? ale co z tego, skoro jestem szczęśliwy?

Książka „Anonimowy katolik” - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk.

Książka posiada 192 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Anonimowy katolik"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wiara i teologia - okładka książki
Wiara i teologia o. Jacek Salij Op
Nakarmieni  aby karmić - okładka książki
Nakarmieni aby karmić ks. Witold M. Okrasa
Nas dwoje i.... Rozmowy z narzeczonymi - okładka książki
Nas dwoje i.... Rozmowy z narzeczonymi i młodymi... o. Karol Meissner OSB, Bolesław Suszka
Produkty podobne:
Niebezpieczna psychologia - okładka książki
Niebezpieczna psychologia Anna Wasiukiewicz
Smaki miłości - okładka książki
Smaki miłości ks. Mieczysław Kinaszczuk
Życie duchowe katolika - okładka książki
Życie duchowe katolika abp Alban Goodier SJ