pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
okładka książki - Yin Joga. Najspokojniejszy trening
Yin Joga. Najspokojniejszy trening świata 30.14 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Anatomia hatha Jogi. Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących
książka:

Anatomia hatha Jogi. Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących

Dane szczegółowe:
Wydawca: Tedson
Rok wyd.: 2013
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 521 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788393479337
ISBN: 978-83-9347-933-7
Data: 2013-10-03
Cena wydawcy: 79.91 złpozycja niedostępna

Anatomia hatha Jogi. Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących - H. David Coulter - opis książki:

Anatomia Hatha Jogi - wiekopomne dzieło H. Davida Coultera, pierwszy podręcznik omawiający w sposób wyczerpujący wszystkie zagadnienia praktyki hatha jogi z perspektywy zachodniej nauki o anatomii i medycynie - powstawała bardzo powoli. Pierwsze szkice autor naniósł już w roku 1976, kiedy zachęcony przez założyciela Himalayan Institute i swojego duchowego mistrza Swamiego Ramę postanowił skorelować swoje doświadczenie wykładowcy anatomii i nauk medycznych ze swoją pasją oddanego jogina. Ostateczna wersja tekstu ujrzała światło dzienne po dwudziestu prawie latach w 1995. Czas ten autor poświęcił głównie pracy wykładowcy anatomii na różnorodnych kursach anatomii jogi i hatha jogi w USA, zaś materiał książki został w dużej mierze oparty na pytaniach, jakie słuchacze tych kursów zadawali w ich trakcie autorowi.

Co prawda wielkości dzieła literackiego nie wyznacza się ilością stron, jednak w przypadku Anatomii Hatha Jogi można śmiało uznać, iż fizyczny rozmiar podkreśla wyraźnie wartość merytoryczną tekstu. Ze swoimi przeszło 100 rycinami anatomicznymi i tabelami oraz kilkuset ilustracjami, to 520 stronicowe i ważące ponad 1 kg dzieło stanowi najobszerniejsze i najpełniejsze ze wszystkich wydanych dotychczas opracowań tego tematu.

Autor analizuje w nim w szczegółach anatomiczne i fizjologiczne podstawy wykonywania wszystkich praktyk hatha-jogi: od asan, poprzez pranajamę, aż po ćwiczenia brzuszno-miednicowe i procesy oczyszczające (krija) oraz medytację. Całość wykładu podzielona jest w bardzo praktyczny sposób w rozdziały według typów wykonywanych ćwiczeń, a przyjętym kryterium było funkcjonalne zaangażowanie struktur anatomicznych i fizjologicznych w danym typie ćwiczenia. Oddzielnie więc opisane są skłony, skręty czy pozycje stojące, nie zaś np. pozycje siedzące czy leżące. Taki porządek nie tylko ułatwia zrozumienie podstaw mechanicznych zaangażowania w ćwiczenia hatha jogi, ale również niezwykle zręcznie stwarza możliwość zastosowania całości w praktyce.

Dzięki temu Anatomia Hatha Jogi nie tylko jest nieodzownym kompendium wiedzy o ciele i jego strukturach, układach i funkcjach dla każdego jogina - czy początkującego, czy też zaawansowanego - ale może być również źródłem inspiracji na wiele lat niezwykle satysfakcjonującej i udanej praktyki jogi w pełni zgodnej z wymogami zdrowia i natury naszego organizmu.

Książka „Anatomia hatha Jogi. Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Tedson.

Książka posiada 521 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Anatomia hatha Jogi. Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących"
H. David Coulter - autor m.in.: