pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Anatomia hatha jogi - okładka książki
książka:

Anatomia hatha jogi

autor: David H. Coulter

Dane szczegółowe:

pozycja niedostępna

Opis:

David Coulter łączy punkty widzenia oddanego jogina oraz byłego profesora anatomii i badacza dwóch liczących się amerykańskich uczelniach medycznych. Wyznaczył on sobie ambitny cel połączenia współczesnego naukowego rozumienia anatomii i fizjologii ze starożytną praktyką hatha jogi. Rezultatem tego oczywistego dzieła miłości jest książka, która przedstawia hatha jogę za pomocą naukowego języka, jednocześnie honorując jej tradycję (...).

Pożyteczna zarówno jako podręcznik, jak też publikacja Anatomia hatha jogi jest książką, którą wszyscy poważni nauczyciele i praktykujący zechcą mieć na swojej półce. Będzie również użyteczna dla sympatyzujących z joga lekarzy - a jest nas coraz więcej - jak też dla fizykoterapeutów i innych specjalistów.

Dr med. Timothy Mc Call
Dr H. D. Coulter przedstawia w swej książce kompendium akademickiej wiedzy wspierającej psychosomatyczne ćwiczenia znane już Hindusom kilka tysięcy lat temu. Należy zaznaczyć, że przedstawiona przez Autora wiedza nie jest związana z jednostkową szkołą jogi podporządkowaną jednemu mistrzowi, a stanowi uzupełnienie tradycyjnej wiedzy subkontynentu indyjskiego przez współczesną wiedze nauk medycznych i kultury fizycznej.

Bez wątpienia dzieło dr H. D. Coultera - Anatomia hatha jogi - ze względu na zawarte treści merytoryczne godne jest polecenia wstępującym na ścieżkę jogi, jak i zaawansowanym na niej sadhakom, stanowiąc jednocześnie podręcznik akademicki dotyczący wymienionych zagadnień.

Prof. AWF dr hab. Janusz Szopa

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Wanda; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-01-03
Podczas rozciągania skupiamy się na ciele, dlatego ważne jest, aby wiedzieć jak ono funkcjonuje z punktu widzenia medycznego. Nie każda miłośniczka jogi ma za sobą studia medyczne, książka uzupełnia wiedzę teoretyczną, a raczej niewiedzę…
skomentuj opinię/recenzję [+]

Kupujący Anatomia hatha jogi zamówili również:

Joga i ajurweda - okładka książki
Joga i ajurweda Bartosz Niedaszkowski
Joga dynamiczna - okładka książki
Joga dynamiczna Christa G. Traczinski, Robert S. Polster
Joga bez napinki - okładka książki
Joga bez napinki Dorota Mrówka
Mocne plecy - okładka książki
Mocne plecy Frédéric Srour, Emmanuelle Teyras

Produkty podobne:

Joga i ajurweda - okładka książki
Joga i ajurweda Bartosz Niedaszkowski
Joga. Siedem duchowych praw z ćwiczeniami - okładka książki
Joga. Siedem duchowych praw z ćwiczeniami Deepak Chopra, David Simon
Joga kręgosłupa - okładka książki
Joga kręgosłupa Alois Raab
Niedziela, 22 Kwietnia 2018 roku.