pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ameryka.pl. Opowieści o Polakach w USA
Tytuł książki:

Ameryka.pl. Opowieści o Polakach w USA

Autor książki:

Dorota Malesa

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 288 s.
EAN: 9788324048991
ISBN: 978-83-2404-899-1
Data: 2019-02-28
30.63  39.90  9.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

OPOWIEŚCI O LUDZIACH W POGONI ZA AMERYKAŃSKIM SNEM
Każdy z nich miał własny American dream. Każdy musiał wziąć los w swoje ręce i ruszyć na podbój Dzikiego Zachodu naszych czasów. Uciekinierzy, wariaci, niespokojne dusze - Polacy, którzy w pogoni za marzeniami lub uciekając przed dotychczasowym życiem, wyjechali do Stanów.

By spotkać bohaterów tej książki, autorka pokonała tysiące kilometrów amerykańskich dróg.

Poznała Sebka, od dziesięciu lat szukającego żony w kastowym środowisku Chicago, gdzie obywatelstwo jest ważniejsze od miłości. Spotkała Marka, niegdyś króla disco polo, obecnie bezdomnego przesiadującego w nowojorskim Starbucksie. Rozmawiała z genialną prawniczką Olą, tropiącą największe błędy amerykańskiego sądownictwa. Odwiedziła właściciela najmodniejszej nowojorskiej restauracji, który w latach 80. przybył tu z Lublina z jednym plecakiem - a dziś, jak głoszą plotki, zdarza mu się odmówić stolika Seanowi Pennowi.

Historie amerykańskich Polaków to wybuchowa mieszanka polskiej duszy i amerykańskiego marzenia. Jest w nich miejsce na inność, odwagę i marzenia, choć w kraju wielkich możliwości i wielkich porażek słono się za nie płaci.

"Polonia w USA jest trochę jak egzotyczna wyspa, niebędąca do końca ani Polską, ani Ameryką. I być może właśnie dlatego jest tak fascynująca". Dorota Malesa

Książka "Ameryka.pl. Opowieści o Polakach w USA" - Dorota Malesa - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Co się stało z Ameryką - okładka książki
Co się stało z Ameryką Dorota Warakomska
Tylko sprawiedliwość - okładka książki
Tylko sprawiedliwość Bryan Stevenson