pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Alicja po drugiej stronie lustra. Opowieści radiowe i telewizyjne
Księgarnia »
Książki »
książka:

Alicja po drugiej stronie lustra. Opowieści radiowe i telewizyjne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gruner+Jahr, G+J
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 350 s.
Wymiar: 165x215 mm
EAN: 9788377786864
ISBN: 978-83-7778-686-4
Data: 2014-04-29
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Alicja po drugiej stronie lustra. Opowieści radiowe i telewizyjne - Alicja Resich-Modlińska - opis książki:

Gwiazda to zjawisko kosmiczne, w każdej chwili może zderzyć się z większą gwiazdą albo zniknąć w czarnej dziurze Sorry, ale tak mam. Od dłuższego czasu, ilekroć przeczytam jakaś książkę, trochę żałuję. Albo czasu, albo że sama tego nie napisałam. W przypadku Alicji po drugiej stronie lustra zdecydowanie to drugie. Alicja Resich-Modlińska, znana głównie z telewizji, udowadnia, że czego nie dopowie, nie tylko dowygląda, ale dopisze. Inteligentnie i dowcipnie. Jej teksty pamiętam jeszcze z dawnej, radiowej Trójki i literacko-satyrycznych Szpilek. A teraz - nie bójmy się banałów - są w jej książce prawdziwymi perełkami abstrakcyjnego, ponadczasowego humoru. Reszta zresztą też świetna.

Polecam.

Maria Alicja Czubaszek Opowieści radiowe i telewizyjne - taki tytuł może zapowiadać pikantne donosy na temat znanych i lubianych, tu i ówdzie podlane sosem złośliwości i podejrzanego humoru. Tymczasem u Alicji R.M. donosów brak, humor jest lekki i finezyjny, obserwacje niezwykle trafne, a opowieści barwne i pełne autodystansu (chyba jest takie słowo, a jeśli nie, to i tak tu pasuje).

Bardzo przyjemne czytanie, zapewniam Panów i Panie.

Wojciech Mann Alicja Resich-Modlińska - dziennikarka telewizyjna i radiowa, felietonistka, autorka tekstów humorystycznych. Debiutowała w Programie 2 Telewizji Polskiej jako prowadząca bloki programowe i wywiady oraz sobotnią Telewizję Śniadaniową. Równolegle współpracowała z satyrycznym tygodnikiem Szpilki jako autorka różnorodnych form literackich oraz kabaretem Nie tylko dla orłów w radiowej Trójce jako autorka i wykonawczyni. W Radio Mannie prowadziła z Wojciechem Mannem Wywiady spod estrady. Współtworzyła i prowadziła pierwszy telewizyjny rozrywkowy talk-show Wieczór z Alicją. W pamięci telewidzów również zapisały się jej ekskluzywne wywiady z wybitnymi artystami i naukowcami z Polski i ze świata, Bliskie Spotkania oraz Na Wyłączność. Była pierwszą redaktor naczelną tygodnika Gala. W ostatnich latach pełniła funkcję szefowej pasma porannego telewizyjnej Dwójki Pytanie na Śniadanie. Obecnie można ją tam oglądać w humorystycznych przeglądach prasy robionych wspólnie z Marią Czubaszek zatytułowanych Czubaszek na Śniadanie i w wywiadach Rozmowy z Alicją. Jest laureatką trzech Wiktorów i licznych prestiżowych plebiscytów. Od wielu lat jest Mistrzynią Polski Dziennikarzy w Tenisie.

Książka „Alicja po drugiej stronie lustra. Opowieści radiowe i telewizyjne” - oprawa twarda - Wydawnictwo Gruner+Jahr, G+J.

Książka posiada 350 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Alicja po drugiej stronie lustra. Opowieści radiowe i telewizyjne"