pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Odznaki Wojska Polskiego 1989-2002. Katalog zbioru falerystycznego. Tom 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Cinderella
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788373390126
ISBN: 83-7339-012-X
Data:2001-01-06
Cena wydawcy: 50.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Odznaki Wojska Polskiego 1989-2002 to I tom katalogu odznak i oznak WP w latach 1945-2002. Falerystyka - pomocnicza nauka historii zajmująca się badaniem orderów, odznaczeń i oznak, została upowszechniona w 1937 roku przez czeskiego kolekcjonera O. Pilca. Nazwa "falerystyka" wywodzi się od greckiego słowa "PHALERA", co oznaczało umieszczane na piersi wojowników i dowód-55! ców metalowe ozdoby w kształcie medalionów, które służyły do wyróżniania ich wśród innych. Zamknięte w rysunku, barwie, kształcie, tworzyły symbole nam i naszym przodkom w różnych okresach narodowego bytu. Historia odznak sięga czasów, w których człowiek po raz pierwszy za pomocą symbolicznego skrótu, znaku, chciał wyrazie określoną ideę, upamiętnić ważne wydarzenie, a także nagrodzić zasługi. Dziś często uzupełniają naszą znajomość historii ojczystej, dziejów walk narodowo-wyzwoleńczych, tradycji i sławy oręża. Odznaki określają przynależność do danej formacji wojskowej, a także pokazują związki łączące je z tradycją i regionalnym środowiskiem. Znaki-symbole obrazują także nową funkcję Wojska Polskiego jaką stanowi służba w pokojowych misjach Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Książka "Odznaki Wojska Polskiego 1989-2002. Katalog zbioru falerystycznego. Tom 1" - Zdzisław Sawicki, Adam Wielechowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Cinderella.

Spis treści:

WSTĘP

INTRODUCTION
Ministerstwo Obrony Narodowej
Sztab Generalny Wojska Polskiego
Dyżurna Służba Operacyjna

WOJSKA LĄDOWE
Wojska Lądowe
Warszawski Okręg Wojskowy
Pomorski Okręg Wojskowy
Śląski Okręg Wojskowy
Krakowski Okręg Wojskowy
Wielonarodowy Korpus „Północ-Wschód" - Szczecin
Korpus Powietrzno-Zmechanzowany - Kraków
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana - Legionowo
2 Pomorska Dywizja Zmechanizowana - Szczecinek
4 Lubuska Dywizja Zmechanizowana - Krosno Odrzańskie
5 Kresowa Dywizja Zmechanizowana - Gubin
8 Bałtycka Dywizja Obrony Wybrzeża - Koszalin
10 Sudecka Dywizja Zmechanizowana - Opole
12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana - Szczecin
15 Warmińsko-Mazurska Dywizja Zmechanizowana - Olsztyn
16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana - Elbląg
11 Dywizja Kawalerii Pancernej - Żagań
25 Dywizja Kawalerii Powietrznej - Łódź
2 Brygada Zmechanizowana Legionów - Wałcz
3 Brygada Zmechanizowana Legionów - Lublin
4 Gorzowska Brygada Zmechanizowana - Gorzów Wielkopolski
5 Kresowa Brygada Zmechanizowana - Gubin
7 Pomorska Brygada Zmechanizowana - Słupsk
8 Kołobrzeska Brygada Zmechanizowana - Kołobrzeg
9 Podlaska Brygada Zmechanizowana - Siedlce
10 Opolska Brygada Zmechanizowana - Opole
11 Brygada Zmechanizowana - Żary
12 Brygada Zmechanizowana - Szczecin
13 brygada Zmechanizowana - Czarne
14 Brygada Zmechanizowana - Elbląg
15 Giżycka Brygada Zmechanizowana - Giżycko
16 Pomorsko-Warmińska Brygada Zmechanizowana - Morąg
17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana - Międzyrzec
18 Białostocka Brygada Zmechanizowana - Białystok
20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana - Bartoszyce
29 Szczecińska Brygada Zmechanizowana - Szczecin
l Warszawska Brygada Pancerna - Wesoła
4 Suwalska Brygada Kawalerii Pancernej - Orzysz
5 Brygada Pancerna „Skorpion" - Opole
6 Brygada Kawalerii Pancernej - Stargard Szczeciński
9 Brygada Kawalerii Pancernej - Braniewo
10 Brygada Kawalerii Pancernej - Swiętoszów
12 Złocieńska Brygada Kawalerii Pancernej - Złocieniec
14 Brygada Pancerna Ziemi Przemyskiej - Przemyśl
15 Wielkopolska Brygada Kawalerii Pancernej - Wędrzyn
34 Brygada Kawalerii Pancernej - Żagań
36 Brygada Pancerna - Trzebiatów
Grupa Reagowania Operacyjno-Mobilnego - GROM
6 Brygada Desantowo-Szturmowa - Kraków
25 Brygada Kawalerii Powietrznej - Tomaszów Mazowiecki
66 Dywizjon Lotniczy 25 BKPow - Tomaszów Mazowiecki
21 Brygada Strzelców Podhalańskich - Rzeszów
22 Karpacka Brygada Piechoty Górskiej - Nysa
1 Gdańska Brygada Obrony Terytorialnej - Gdańsk
2 Mińsko-Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej - Mińsk Mazowiecki
3 Zamojska Brygada Obrony Terytorialnej - Zamość
14 Brygada Obrony Terytorialnej Ziemi Przemyskiej - Przemyśl l Mazurska Brygada Artylerii - Węgorzewo
5 Pomorska Brygada Artylerii Armat - Głogów
6 Toruńska Brygada Artylerii - Toruń
18 Brygada Artylerii - Bolesławiec
23 Śląska Brygada Artylerii Armat - Zgorzelec
1 Brzeska Brygada Saperów - Brzeg
2 Mazowiecka Brygada Saperów - Kazuń Nowy
4 Nadwarciańska Brygada Saperów - Gorzów Wielkopolski
5 Brygada Saperów - Szczecin
2 Brygada Łączności - Wałcz
15 Sieradzka Brygada Radioliniowo-Kablowa - Sieradz
10 Brygada Logistyczna - Opole
2 Pułk Zmechanizowany - Szczecin
5 Pułk Zmechanizowany - Szczecin
6 Pułk Zmechanizowany Legionów - Wałcz
9 Pułk Zmechanizowany - Stargard Szczeciński
11 Pułk Zmechanizowany - Krosno Odrzańskie
12 Pułk Zmechanizowany - Gorzów Wielkopolski
13 Pułk Zmechanizowany - Kożuchów
16 Pułk Zmechanizowany - Słupsk
17 Pułk Zmechanizowany - Międzyrzec
25 Pułk Zmechanizowany - Gliwice
32 Pułk Zmechanizowany - Kołobrzeg
33 Pułk Zmechanizowany - Złocieniec
36 Pułk Zmechanizowany - Trzebiatów
41 Pułk Zmechanizowany - Szczecin
42 Pułk Zmechanizowany - Żary
55 Pułk Zmechanizowany - Braniewo
64 Pułk Zmechanizowany - Braniewo
73 Pułk Zmechanizowany Ułanów Karpackich - Gubin
99 Pułk Zmechanizowany - Żagań
89 Pułk Zmechanizowany - Żagań
100 Pułk Zmechanizowany - Elbląg
120 Husarski Pułk Zmechanizowany - Żagań
1 Pułk Specjalny Komandosów - Lubliniec
2 Pułk Rozpoznawczy - Hrubieszów
5 Pułk Strzelców Podhalańskich - Kraków
7 Pułk Ułanów Lubelskich - Łęczyca
1 Ciechanowski Pułk Artylerii Mieszanej - Ciechanów
2 Pułk Artylerii Legionów - Szczecin
4 Kołobrzeski Pułk Artylerii Mieszanej - Kołobrzeg
5 Pułk Artylerii - Sulechów
9 Bartoszycki Pułk Artylerii - Bartoszyce
10 Śląski Pułk Artylerii Mieszanej - Kędzierzyn-Koźle
11 Pułk Artylerii - Żary
13 Kostrzyński Pułk Artylerii - Kostrzyn
14 Suwalski Pułk Artylerii Przeciwpancernej - Suwałki
16 Pomorski Pułk Artylerii - Braniewo
16 Morąski Pułk Artylerii Przeciwpancernej - Morąg
17 Gnieźnieński Pułk Artylerii Przeciwpancernej - Gniezno
20 Pułk Artylerii Przeciwpancernej - Żary
30 Pomorski Pułk Artylerii Mieszanej - Stargard Szczeciński
2 Pomorski Pułk Rakiet - Choszczno
3 Pułk Rakiet - Biedrusko
18 Pułk Rakiet - Bolesławiec
l Modliński Pułk Przeciwlotniczy - Modlin
2 Zachodniopomorski Pułk Przeciwlotniczy - Rogowo
3 Pułk Przeciwlotniczy - Szczecin
4 Pułk Przeciwlotniczy - Czerwieńsk
5 Kresowy Pułk Artylerii Przeciwlotniczej - Gubin
8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy - Koszalin
11 Bolesławiecki Pułk Artylerii Przeciwlotniczej - Bolesławiec
13 Elbląski Pułk Artylerii Przeciwlotniczej - Elbląg
15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy - Gołdap
18 Karkonoski Pułk Przeciwlotniczy - Jelenia Góra
55 Pułk Przeciwlotniczy - Szczecin
69 Leszczyński Pułk Artylerii Przeciwlotniczej - Leszno
124 Pułk Artylerii Przeciwlotniczej - Szczecin
4 Pułk Łączności - Bydgoszcz
4 Bydgoski Pułk Dowodzenia - Bydgoszcz
5 Pułk Dowodzenia - Kraków
9 Pułk Dowodzenia - Białobrzegi
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia - Wrocław
2 Pułk Radioelektroniczny - Przasnysz
4 Giżycki Pułk Zakłóceń Radiolokacyjnych - Giżycko
8 Grudziądzki Pułk Radioelektroniczny - Grudziądz
9 Warmiński Pułk Radioelektroniczny - Lidzbark Warmiński
11 Pułk Radioelektroniczny - Zgorzelec
Jednostka Wojskowa 1401 - Dziwnów
Jednostka Wojskowa 2218 - Choszczno
5 Zgierski Pułk Radiotechniczny - Zgierz
12 Pułk Radioliniowo-Kablowy Ziemi Świeckiej - Świecie nad Wisłą
14 Strzegomski Pułk Radioliniowo-Kablowy - Strzegom
1 Pułk Drogowo-Mostowy - Dęblin
2 Inowrocławski Pułk Komunikacyjny - Inowrocław
3 Włocławski Pułk Pontonowy - Włocławek
3 Pułk Saperów - Dębica
6 Głogowski Pułk Drogowo-Mostowy - Głogów
9 Chełmiński Pułk Pontonowy - Chełmno
12 Małopolski Pułk Komunikacyjny Ziemi Niżańskiej - Nisko
10 Warszawski Pułk Samochodowy - Warszawa
Pułk Ochrony - Warszawa
l Pułk Przeciwchemiczny - Zgorzelec
4 Brodnicki Pułk Przeciwchemiczny - Brodnica
4 Pułk Zabezpieczenia - Bydgoszcz
6 Pułk Zabezpieczenia - Wrocław
Rozpoznanie Ogólnowojskowe
6 Samodzielny Oddział Topogeodezyjny - Toruń
22 Wojskowy Ośrodek Topograficzno-Kartograficzny - Ostrów Maź
Centralny Węzeł Łączności - Warszawa
Węzeł Łączności KOW - Kraków
Węzeł Łączności POW - Bydgoszcz
Węzeł Łączności WOW - Warszawa
Garnizonowy Węzeł Łączności - Stargard Szczeciński
3 Składnica Uzbrojenia i Amunicji - Szeroki Bór
7 Okręgowa Składnica Sprzętu Inż. i Materiałów Wybuchowych - Drawno
l Centralna Składnica Sprzętu Inżynieryjno-Saperskiego - Dęblin
11 Centralna Składnica Sprzętu Samochodowego
l Rejonowa Baza Materiałowa - Mosty
4 Rejonowa Baza Materiałowa - Grudziądz
20 Rejonowe Warsztaty Techniczne - Lublin
21 Rejonowe Warsztaty Techniczne - Rzeszów
6 Baza Amunicja - Dęblin
9 Rejonowa Składnica Kwatermistrzowska - Łódź
2 Centralna Składnica Materiałów Wybuchowych - Hajnówka
l Siedlecki Batalion Rozpoznawczy - Siedlce
3 Mazurski Batalion Rozpoznawczy - Giżycko
4 Batalion Rozpoznawczy - Wędrzyn
5 Batalion Rozpoznawczy - Opole
6 Kresowy Batalion Rozpoznawczy - Gubin
8 Lęborski Batalion Rozpoznawczy - Lębork
10 Rozpoznawczy Batalion Strzelców Konnych - Żagań
12 Batalion Rozpoznawczy - Szczecin
18 Pomorski Batalion Rozpoznawczy - Elbląg
2 Batalion Rozpoznawczy Szwoleżerów Rokitniańskich - Stargard Szczeciński
3 Batalion Rozpoznawczy - Włodawa
8 Batalion Rozpoznawczy
l Batalion Strzelców Podhalańskich - Rzeszów
5 Batalion Strzelców Podhalańskich - Rzeszów
2 Batalion Piechoty Górskiej - Kłodzko
1 Legionowski Batalion Dowodzenia - Legionowo
2 Batalion Dowodzenia - Szczecinek
2 Batalion Dowodzenia SÓW - Wrocław
3 Batalion Dowodzenia WOW - Warszawa
5 Kresowy Batalion Dowodzenia - Gubin
8 Batalion Dowodzenia - Koszalin
10 Batalion Dowodzenia - Opole
11 Batalion Dowodzenia - Żagań
12 Batalion Dowodzenia - Szczecin
14 Przemyski Batalion Dowodzenia - Przemyśl
15 Olsztyński Batalion Dowodzenia - Olsztyn
16 Batalion Dowodzenia - Elbląg
21 Batalion Dowodzenia - Rzeszów
25 Batalion Dowodzenia - Tomaszów Mazowiecki
25 Batalion Łączności - Skierniewice
13 Skierniewicki Batalion Radioliniowo-Kablowy - Skierniewice
1 Pułtuski Batalion Saperów - Pułtusk
2 Stargardzki Batalion Saperów - Stargard Szczeciński
5 Kresowy Batalion Saperów - Krosno Odrzańskie
11 Batalion Saperów - Żary
14 Batalion Saperów - Kostrzyn
15 Mazurski Batalion Saperów - Orzysz
16 Tczewski Batalion Saperów - Tczew
17 Batalion Saperów Wielkopolskich - Szczecin
19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej - Lębork
1 Batalion Remontowo-Budowlany - Nowy Dwór Mazowiecki
2 Batalion Remontowy - Czarne
4 Batalion Remontowy - Krosno Odrzańskie
5 Batalion Remontowy - Gubin
8 Batalion Remontowy - Kołobrzeg
11 Batalion Remontowy - Żary
16 Żuławski Batalion Remontowy - Elbląg
2 Batalion Zaopatrzenia - Czarne
8 Batalion Zaopatrzenia - Koszalin
11 Batalion Zaopatrzenia - Żagań
12 Batalion Zaopatrzenia - Szczecin
16 Batalion Zaopatrzenia - Elbląg
10 Ostródzki Batalion Zabezpieczenia - Ostróda
2 Batalion Przeciwchemiczny - Grudziądz
5 Tamogórski Batalion Przeciwchemiczny - Tarnowskie Góry
33 Batalion - Łomża
LITPOLBAT - Batalion Polsko-Litewski - Orzysz
l Kołobrzeski Batalion Zmechanizowany - Lublin
l Batalion Czołgów - Zurawica
3 Batalion Czołgów - Zurawica
45 Batalion Medyczny - Stargard Szczeciński
4 Batalion Obrony Wybrzeża - Lębork
34 Batalion Obrony Wybrzeża - Słupsk
35 Batalion Obrony Wybrzeża - Gdańsk
47 Dywizjon Artylerii Rakietowej
14 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej - Jarosław
80 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej KOW
98 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej - Kołobrzeg
99 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej - Szczecin
21 Dywizjon Artylerii Mieszanej - Rzeszów
21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej - Rzeszów
48 Kompania Specjalna - Kraków
56 Kompania Specjalna - Szczecin
62 Kompania Specjalna - Bolesławiec

WOJSKA LOTNICZE I OBRONY POWIETRZNEJ
Wojska Lotnicze i Obrony Powietrznej
Wojska Rakietowe i Artylerii WLOP
Wojska Radiotechniczne
Centralne Stanowisko Dowodzenia DWLOP - Warszawa
Centrum Kierowania Ruchem Lotniczym - Warszawa
3 Ośrodek Kierowania Ruchem Lotniczym - Gdańsk
Szefostwo Wojsk Lotniczych KOW
4 Korpus Lotniczy - Poznań
Stanowisko Dowodzenia Dowódcy Korpusu Lotniczego - Poznań
2 Dywizja Lotnictwa Myśhwsko-Bombowego - Piła
Centrum Dowodzenia Bojowego - Piła
3 Dywizja Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego - Swidwin
6 Brygada Dowodzenia - Śrem
1 Brygada Lotnictwa Taktycznego - Swidwin
2 Brygada Lotnictwa Taktycznego - Poznań
l Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej - Bytom
3 Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej - Warszawa
4 Gdyńska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej - Gdynia
26 Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej - Gryfice
61 Skwierzyńska Brygada Przeciwlotnicza - Skwierzyna
l Brygada Radiotechniczna - Warszawa
3 Brygada Radiotechniczna - Wrocław
l Pułk Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa" - Mińsk Mazowiecki
1 Eskadra Lotnictwa Myśliwskiego l PLM
2 Eskadra Lotnictwa Myśliwskiego l PLM
3 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego „Poznań" - Poznań
6 Pułk Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego - Piła
7 Pułk Lotnictwa Bombowo-Rozpoznawczego - Powidz
8 Pułk Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego - Mirosławiec
9 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego - Zegrze Pomorskie
10 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego - Łask
11 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego - Wrocław
13 Pułk Lotnictwa Transportowego - Kraków
l i 2 Eskadra 13 PLT
28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego - Słupsk
32 Pułk Lotnictwa Rozpoznania Taktycznego - Sochaczew
36 Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego - Warszawa
40 Pułk Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego - Swidwin
41 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego - Malbork
47 Szkolny Pułk Śmigłowców - Nowe Miasto nad Pilicą
49 Pułk Śmigłowców Bojowych - Pruszcz Gdański
2 Eskadra 49 PŚB
3 Eskadra 49 PŚB
56 Pułk Śmigłowców Bojowych - Inowrocław
58 Lotniczy Pułk Szkolny - Dęblin
60 Lotniczy Pułk Szkolny - Radom
61 Lotniczy Pułk Szkolno-Bojowy - Biała Podlaska
2 Baza Lotnicza - Bydgoszcz
4 Baza Lotnicza - Warszawa
6 Baza Lotnicza - Dęblin
8 Baza Lotnicza - Kraków
12 Baza Lotnicza - Mirosławiec
21 Baza Lotnicza - Powidz
23 Baza Lotnicza - Mińsk Mazowiecki
32 Baza Lotnicza - Łask
22 Baza Lotnicza - Malbork
2 Komenda Lotniska - Radom
2 Eskadra Lotnictwa Transportowo-Łącznikowego - Bydgoszcz
3 Eskadra Lotnictwa Transportowo-Łącznikowego - Wrocław
6 Eskadra Lotnictwa Taktycznego - Powidz
10 Eskadra Lotnictwa Taktycznego - Łask
13 Eskadra Lotnictwa Transportowego - Kraków
19 Lotnicza Eskadra Holownicza - Słupsk
23 Lotnicza Eskadra Szkolna - Dęblin
42 Eskadra Łącznikowa - Warszawa
45 Lotnicza Eskadra Doświadczalna - Modlin
78 Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej - Mrzeżyno
79 Poznański Samodzielny Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej
3 Pułk Zakłóceń Radioelektronicznych - Lidzbark Warmiński
Jednostka Wojskowa 2650 - Swidwin
l Pułk Rozpoznania Radiolokacyjnego - Grójec
6 Pułk Łączności - Śrem
8 Pułk Zabezpieczenia - Poznań
84 Batalion Łączności - Malbork
86 Batalion Łączności - Swidwin
87 Batalion Łączności - Piła
49 Batalion Łączności i Ubezpieczenia Lotów - Pruszcz Gdański
3 Batalion Radiotechniczny - Sandomierz
4 Batalion Radiotechniczny - Warszawa
7 Batalion Radiotechniczny - Łask
27 Batalion Radiotechniczny - Witkowo Pyrzyckie
28 Batalion Radiotechniczny - Gryfice
31 Batalion Radiotechniczny - Poznań
36 Batalion Radiotechniczny - Kraków
Batalion Dowozu Materiałów Pędnych i Smarów - Powidz
45 Polowe Warsztaty Lotnicze - Malbork
46 Polowe Warsztaty Lotnicze - Powidz
47 Polowe Warsztaty Lotnicze - Swidwin
49 Polowe Warsztaty Lotnicze - Bydgoszcz
50 Polowe Warsztaty Lotnicze - Słupsk
54 Warsztaty Lotnicze - Radom
17 Rejonowe Warsztaty Techniczne - Szczecin
47 Warsztaty Sprzętu Łączności i Ubezpieczenia Lotów - Poznań
Wojskowe Zakłady Lotnicze - Łódź
25 Warsztaty Uzbrojenia Lotniczego - Modlin
11 Polowa Techniczna Baza Rakiet - Skwierzyna
33 Składnica Amunicji - Bezwola
14 Składnica Sprzętu Samochodowego - Poznań
Jednostka Wojskowa 1074 - Poznań
Jednostka Wojskowa 1410 - Warszawa
Jednostka Wojskowa 2537 - Poznań
Jednostka Wojskowa 2823 - Poznań
Jednostka Wojskowa 3859 - Bytom-Radzionków
Jednostka Wojskowa 4961 - Słupsk
Bezpieczeństwo Lotów MON
Służba Meteorologiczna WLOP

MARYNARKA WOJENNA
Marynarka Wojenna RP
Stanowisko Dowodzenia Marynarki Wojennej - Gdynia
3 Flotylla Okrętów - Gdynia
1 Dywizjon Okrętów Rakietowych - Gdynia
2 Dywizjon Okrętów Rakietowych - Gdynia
11 Dywizjon Scigaczy - Hel
12 Dywizjon Trałowców - Świnoujście
13 Dywizjon Trałowców - Hel
2 Dywizjon Okrętów Transportowo-Minowych - Świnoujście
Dywizjon Okrętów Podwodnych - Gdynia
42 Dywizjon Pomocniczych Jednostek Pływających - Świnoujście
45 Dywizjon Pomocniczych Jednostek Pływających - Gdynia
16 Dywizjon Kutrów Zwalczania Okrętów Podwodnych - Gdynia
Dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego - Gdynia
8 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej - Międzyzdroje
21 Pucki Dywizjon Przeciwlotniczy
Okręty Badawcze - Gdynia
Grupa Okrętów Rozpoznawczych - Gdynia
ORP „Błyskawica" (niszczyciel - muzeum)
ORP „Warszawa" (niszczyciel)
ORP „Grunwald" (okręt dowodzenia)
ORP „Kaszub" (fregata)
ORP „Kraków" (okręt transportowo-minowy)
ORP „Dzik" (okręt podwodny)
ORP „Orzeł" (okręt podwodny)
ORP „Wilk" (okręt podwodny)
ORP „Lech" (okręt ratowniczy)
ORP „Piast" (okręt ratowniczy)
ORP „Arctowski" (okręt hydrograficzny)
ORP „Heweliusz" (okręt hydrograficzny)
ORP „Hydrograf (okręt hydrograficzny)
ORP „Kopernik" (okręt hydrograficzny)
ORP „Nawigator" (okręt hydrograficzny)
ORP „Gryf (okręt szkolny)
ORP „Iskra" (okręt szkolny)
ORP „Wodnik" (okręt szkolny)
ORP „Gen. Pułaski"
Gdyńska Brygada Lotnictwa MW - Gdynia
34 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego MW - Gdynia
7 Pułk Lotnictwa Specjalnego MW - Siemirowice
2 Eskadra 7 PLS MW
Pucki Dywizjon Lotniczy MW - Babie Doły
42 Dywizjon Techniczny - Babie Doły
3 Batalion Zabezpieczenia MW - Babie Doły
2 Dywizjon Lotniczy - Darłowo
3 Kaszubski Dywizjon Lotniczy MW - Siemirowice
5 Batalion Zabezpieczenia - Siemirowice
18 Eskadra Lotnicza Śmigłowców Łącznikowo-Ratowniczych - Babie Doły
Komenda Portu Wojennego - Gdynia
Komenda Portu Wojennego - Świnoujście
Zespół Informatyki MW - Gdynia
l Morski Pułk Strzelców - Gdynia
11 Pułk Łączności - Wejherowo
Węzeł Łączności Dowództwa MW
Centralna Składnica Marynarki Wojennej - Gdynia
8 Kołobrzeski Batalion Saperów Morskich - Dziwnów
4 Batalion Minowania Marynarki Wojennej - Dziwnów
Grupa Specjalna Płetwonurków

INNE ODZNAKI PAMIĄTKOWE
Departament Prawny - Warszawa
Departament Infrastruktury - Warszawa
Departament Kontroli - Warszawa
Departament Społeczno-Wychowawczy - Warszawa
Służba Topograficzna Wojska Polskiego
Sąd Wojsk Lotniczych - Poznań
Wojskowa Prokuratura Garnizonowa - Warszawa
Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej - Warszawa
Żandarmeria Wojskowa KOW
Żandarmeria Wojskowa - Mińsk Mazowiecki
Żandarmeria Wojskowa - Lublin
Wojskowy Dozór Techniczny —
Dowództwo Garnizonu - Warszawa
Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego - Warszawa
Stowarzyszenie - Szwadron Jazdy RP - Stara Miłosna
Komenda Garnizonu - Kraków
Wojskowa Komenda Uzupełnień - Krosno Odrzańskie
Zespół Redakcyjno-Wydawniczy MW - Gdynia
Wojewódzki Sztab Wojskowy - Kraków
Przegląd Wojsk Lądowych - Warszawa
Oddział Oświatowo-Wychowawczy SÓW - Wrocław
Zarząd Wojskowej Służby Zdrowia SG WP - Warszawa
Szpital Kliniczny Wojskowej Akademii Medycznej - Łódź Centralny Szpital Kliniczny WAM - Warszawa
6 Szpital Wojskowy - Dęblin
10 Wojskowy Szpital Kliniczny - Bydgoszcz
107 Szpital Wojskowy - Walcz
110 Szpital Wojskowy z Polikliniką - Elbląg
111 Szpital Wojskowy - Poznań
Muzyk Wojskowy
Orkiestra WLOP - Poznań
Wojskowa Orkiestra Garnizonowa - Zamość
Orkiestra Wojskowa 21 BSP - Rzeszów
Centrum Zarządzania Kryzysowego i Obrony Ludności - Warszawa

WOJSKO POLSKIE W MISJACH POKOJOWYCH
UZUPEŁNIENIE
ODZNAKI OKOLICZNOŚCIOWE
STRAŻ GRANICZNA
NADWIŚLAŃSKIE JEDNOSTKI WOJSKOWE
WYKONAWCY ODZNAK
Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]