pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Stało się Słowo - okładka książki
Stało się Słowo pozycja dostępna
Gdy Pan mówi do serca - okładka książki
Gdy Pan mówi do serca pozycja dostępna
Mity greckie - pudełko audiobooku
Mity greckie pozycja dostępna
Wiara i teologia - okładka książki
Wiara i teologia pozycja dostępna
audiobook:

Dekalog

Dane szczegółowe:
Wydawca: Raj Media
Rok wyd.: 2014
Rodzaj nośnika: CD Box
EAN: 2900000002227
Data: 2015-07-15
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Dekalog - o. Jacek Salij OP - opis audiobooka:

Hebrajczycy mówili aseret ha dewarim, Grecy - dekalogos (dziesięć słów), Polacy -Dziesięć Przykazań Bożych albo Dekalog. Każde z tych określeń odnosi się do dziesięciu obietnic danych nam przez Boga.

Ta płyta to historia miłości Boga do każdego z nas, napisana piórem i sercem o. Jacka Salija OP. pięknie przeczytana przez Radosława Pazurę i podana w niebanalnej oprawie dźwiękowej i muzycznej autorstwa Joanny Nogal i Pawła Kęski.

Jak mówi o. Salij, książka wzięła się z odkrycia tego, że choć wielu z nas potrafiłoby wyrecytować 10 Przykazań Bożych bezbłędnie, to tak naprawdę ich nie znamy. Naucz mnie Panie ustaw Twoich (Ps 119) modlił się psalmista mimo, że rozważał Prawo Pańskie dniem i nocą. O. Salij zaprasza do odkrycia Dekalogu na nowo, ukazując go jako prawa prowadzące do prawdziwej wolności. Teksty te mogą być szalenie pomocne zarówno tym, którzy nie mają się z czego spowiadać, jak i tym, którzy nie dowierzają Bożemu Miłosierdziu i gorszą się swoimi grzechami.

Zapraszamy do odkrywania wielkich tajemnic, które okazują się być bardzo bliskie.

O AUTORZE

Prof. O. Jacek Salij OP - jeden z najwybitniejszych polskich teologów, tomista, kierownik Katedry Teologii Dogmatycznej na UKSW, członek Komitetu Nauk Teologicznych PAN oraz polskiego oddziału PEN Clubu, znawca duchowości dominikańskiej, filozof, tłumacz, pisarz i publicysta. Jego kazania gromadzą tłumy warszawiaków na mszach świętych w klasztorze o.o. Dominikanów przy ul. Freta. Jest autorem książek, które ukształtowały wiarę setek tysięcy ludzi, także poza granicami Polski. Do książek tych należą m.in.: Szukającym drogi, Pytania nieobojętne, Rozpacz pokonana, Dar Kościoła czy właśnie Dekalog. Prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył go w 2007 r. Krzyżem Komandorskim Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. O. Jacek Salij urodził się w 1942 r. w Budach na Wołyniu.

O LEKTORZE

Radosław Pazura - aktor znany z wielu ról w filmach i serialach telewizyjnych, promotor honorowego krwiodawstwa, założyciel Fundacji Kapucyńskiej działającej na rzecz osób bezdomnych. Po wypadku samochodowym w styczniu 2003 r., z którego cudem wrócił do życia, przeszedł głębokie nawrócenie. Dziś stara się, aby jego przebudzenie budziło innych do życia wiarą.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o audiobooku "Dekalog"
o. Jacek Salij OP - autor m.in.:
Legendy dominikańskie - okładka książki
Legendy dominikańskie o. Jacek Salij OP;
Horyzonty Ostateczne - okładka książki
Horyzonty Ostateczne o. Jacek Salij OP;
Wszechobecna miłość - okładka książki
Wszechobecna miłość o. Jacek Salij OP;
Nasze czasy są O.K. - okładka książki
Nasze czasy są O.K. o. Jacek Salij OP;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Horyzonty Ostateczne - okładka książki
Horyzonty Ostateczne o. Jacek Salij OP
Teologia moralna szczegółowa - okładka książki
Teologia moralna szczegółowa o. Henryk Ćmiel OSPPE
Wiara i teologia - okładka książki
Wiara i teologia o. Jacek Salij Op