pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Bartek, Lenka i sny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bis
Rok wyd.: 2016
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788375514742
Data: 2016-04-04
13.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

Trzecia książka o przedszkolaku Bartku. Tym razem w formie audiobooka.

Czyta Jacek Kawalec.

Życie chłopca trochę się zmieniło, od kiedy na świecie jest jego mała siostra Lenka. Lenka krzyczy, kiedy nie może spać, rodzice mają dla Bartka jeszcze mniej czasu, mama chodzi zmęczona i niewyspana. A tu trzeba nauczyć się jeździć na rowerze, napisać list do Mikołaja, żeby nie przyniósł niepotrzebnego prezentu, zatroszczyć się, żeby buty taty częściej wychodziły na spacer, a mama poczuła się jak mała dziewczynka. Przy małej siostrze naprawdę można zostać bohaterem!
Bartek jest przedszkolakiem i ma niezwykłe barwne i pełne niesamowitych przygód sny. Sny bywają świetnym komentarzem do codziennych zdarzeń często zabawnym ale też pomagającym rozwikłać problemy rezolutnego kilkulatka.

Joanna Wachowiak:
Doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Pierwsze utwory pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś, kto domagał się opowieści. Mieszka pod lasem z mężem, córką i psem. Latem lubi zimę, zimą lubi lato, tylko wiosnę - zawsze.

Audiobook „Bartek, Lenka i sny” - oprawa CD - Wydawca: Bis. Cena 13.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Anna ; Ocena: 5 pkt.; Data: 2019-04-25 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
Początkowo Bartek w III części przygód zawartych w opowiadaniach autorstwa Pani Joanny Wachowiak w książce pt. Bartek, Lenka i sny nie jest zadowolony z tego powodu, że w jego życiu nastąpiły nowe zmiany, ale pomimo swojej wrażliwości chce udowodnić i pokazać, aby o nim nie zapomnieć w momencie, kiedy urodziła się jego siostra Lenka.

Ma chwile zadumy, a w świecie ciszy rozmawia ze swoją siostrą Lenką, a ona się do niego uśmiecha.

Podoba mi się to w Bartku, że potrafi analizować swoje zachowanie. Przykład. Czwarty rozdział- Najlepszy prezent. Wyciągnięte trafnie odpowiednie wnioski z dotychczasowych przemyśleń w sprawie prezentu, który ma otrzymać jak co roku.

Bartek to przykład, który zawsze słucha rodziców, swoimi pomysłami dzieli się w swoich tajemniczych snach, w których również ma przyjemność uczestniczyć.

Czy mu się uda wytrwać do końca wytrwać w jego postanowieniach i czy będzie, bohaterem dla swojej małej siostry Lenki o tym warto, przekonać czytając tę znakomicie napisaną książkę?

To była według mnie wspaniała wędrówka pełna tajemnic snów oraz przyjrzeniu się z bliska i jak wyglądają jego relacje z rodzicami, kolegami z przedszkola, wujkiem, ciocią, kuzynostwem, babcią, dziadkiem i Lenką.

Elementami dodatkowym są również pięknie wydana książka, która posiada twardą oprawę, odpowiednio dobrana czcionka oraz ilustracje właściwie dopasowane do każdego zamieszczonego w niej 9 rozdziałów w wykonaniu Pani Joli Richter-Magnuszewskiej.

Polecam przeczytać tę książkę szczególnie małym Czytelnikom, rodzicom oraz nauczycielom.

Będę z miłą chęcią wracać do przygód związanych z jego snami, które są pouczające i pojawiają się w nich humor, pomysłowość.