pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Urania

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788306031713
ISBN: 978-83-0603-171-3
Data: 2008-10-10
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Święto kozła
Święto kozła 32.92 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Wieczorny wiatr
Wieczorny wiatr 28.38 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Szczęście Joanny
Szczęście Joanny 26.25 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Życie w spadku
Życie w spadku 25.99 zł pozycja dostępna!

Dla J.M.G Le Clezio - autora i tłumacza podstawowych tekstów prezentujących myśl cywilizacji Mezoameryki - Meksyk to ziemia, na której zatarto ślady starego świata, by wybudować nowy.
Urania to powieść-bajka opisująca ów meksykański palimpsest, gdzie w pęknięciach współczesności, na marginesie świata zysku i wyzysku, racjonalnych wymogów i mizerii duchowej egzystuje zapomniana kraina. Urania to mityczny świat powstały w wyobraźni małego chłopca. Ów chłopiec, Daniel, dorasta, jako geograf odwiedza Meksyk, by odbyć badania czarnych wulkanicznych ziem. Wówczas marzenie o Uranii powraca. Daniel spotyka Metysa, od którego dowiaduje się o tajemniczym miejscu Campos, zamieszkanym przez ludzi żyjących w harmonii z naturą. Narasta w nim pragnienie poznania tego miejsca.
Tak zaczyna się niezwykła opowieść o Campos, gdzie dzieci nie chodzą do szkoły, ale uczą się życia, nie znają prawideł matematyki, ale poznają prawdę. Mieszkańcy Campos nie używają pieniędzy, zaufanie, miłość zastępują im prawo. Nie mają religii, a może wszystko jest dla nich religią. Campos to przywołany duch dawnych społeczności Michoacanu, uporczywa próba urzeczywistnienia indiańskiego snu na obrzeżach wielkich plantacji. Próba od samego zarania skazana na niepowodzenie. Sen śniony w świecie, który nie śni, który w zuchwały sposób stawia opór marzeniom.

Książka "Urania" - Jean-Marie Gustave Le Clezio - oprawa miękka - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]