pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Podstawy mechaniki. Teoria i zagadnienia - okładka książki
podręcznik:

Podstawy mechaniki. Teoria i zagadnienia metodyczne statyki

autor: Ryszard M. Janka

Dane szczegółowe:

Cena wydawcy: 18.00 złpozycja niedostępna

Opis:

Celem podręcznika akademickiego jest ułatwienie studentowi zrozumienia i opanowania podstaw mechaniki ogólnej, a w szczególności metod rozwiązywania zagadnień technicznych, tj. wyznaczania sił wewnętrznych w elementach konstrukcyjnych. Każdy rozdział książki składa się z rozdziału teoretycznego dotyczącego danego omawianego zagadnienia statyki, oraz co jest istotne zawiera zestaw wskazówek metodycznych dotyczących sposobu rozwiązywania zagadnień technicznych i przykłady praktycznego ich zastosowania. Podano także odpowiedni zestawu zadań przeznaczonych do samodzielnego rozwiązania.
Przedstawiono metodyki rozwiązywania zagadnień technicznych przede wszystkim metodami analitycznymi, tj. w szczególności ustalania postaci równań równowagi oraz wyznaczania sił wewnętrznych występujących zarówno w płaskich, jak i przestrzennych układach konstrukcyjnych. Zagadnienia teoretyczne zostały przedstawione tylko w stopniu niezbędnym do zrozumienia istoty omawianej problematyki i rozwiązywania zagadnień technicznych.
Podręcznik akademicki jest adresowany do studentów studiujących na kierunkach: inżynieria środowiska, edukacja techniczo-informatyczna oraz kierunkach nie mechanicznych politechnik, np. inżynierii sanitarnej, elektrotechniki, energetyki itp.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Produkty podobne:

Atom i cząsteczka - okładka książki
Atom i cząsteczka Włodzimierz Kołos, Joanna Sadlej
Piątek, 20 Kwietnia 2018 roku.