pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
500 lat rodu Sawiczów herbu Sulima. Zbiór dokumentów
Książki »
Tytuł książki:

500 lat rodu Sawiczów herbu Sulima. Zbiór dokumentów

Autor książki:

Czesław Sawicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Qlco
Oprawa: twarda
Ilość stron: 522 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788360508060
ISBN: 978-83-6050-806-0
Data: 2007-07-11
Cena wydawcy: 96.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Głosy tradycji
Głosy tradycji 28.56 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Akta sejmiku kowieńskiego z lat
Akta sejmiku kowieńskiego z lat 1733-1795 41.13 zł pozycja dostępna!

Dzieje rodu Sawiczów herbu Sulima są nierozerwalną częścią fascynującej historii Wielkiego Księstwa Litewskiego. Pierwsze wzmianki o rodzie pojawiają się już w początku XV wieku, a apogeum jego znaczenia przypada na przełom wieków XV i XVI - gdy Lew Sawicz, wraz z trzema synami, służył wiernie królowi Kazimierzowi Jagiellończykowi.
Od zawsze związani z Wilnem (już w XVI wieku Jan Sawicz był tam burmistrzem), ale i choćby Mińskiem (tu z kolei np. w drugiej połowie XVI wieku funkcję burmistrza pełnił Bohdan Sawicz...) - północno-wschodnimi kresami Rzeczypospolitej.
I choć znaczenie rodu upada od XVIII wieku - do dzisiaj wydał on wielu przedstawicieli na trwałe wpisanych w historię Polski, jej Kresów, a zwłaszcza Wilna.
Po tej barwnej i nieraz niezwykle dramatycznej 500-letniej historii rodu "oprowadza" nas swoją wspaniałą książką-dokumentem Czesław Sawicz, od wielu lat badający losy swej rodziny na tle dziejów wileńszczyzny i nowogródczyzny.
Książka zawiera: słowo wstępne, pochodzenie rodu Sawiczów, herb Sulima, rozgałęzienia rodu Sawiczów, okres świetności rodu, upadek znaczenia rodu Sawiczów, tablice genealogiczne rodu Sawiczów, wywody szlachectwa rodu Sawiczów, dokumenty różne rodu Sawiczów, źródła drukowane, korespondencja.

Książka "500 lat rodu Sawiczów herbu Sulima. Zbiór dokumentów" - Czesław Sawicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Qlco.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]