pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Bez serca - okładka książki
Bez serca pozycja dostępna
książka:

Miraże

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2005
Oprawa: miękka
Ilość stron: 564 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788372987266
ISBN: 83-7298-726-2
Data:2001-02-02
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Miraże - Soheir Khashoggi - opis książki:

Soheir Khashoggi, w swojej pasjonującej opowieści o ucieczce młodej kobiety ku wolności, zabiera nas do tajemnego świata bliskowschodniej arystokracji i odkrywa realia życia kobiet we współczesnych haremach.
Pomimo baśniowego dzieciństwa w domu opływającym w bogactwa i luksusy, Amira akceptuje fakt, że pewnego dnia zostanie oddana komuś sobie obcemu za żonę, a publicznie zawsze będzie się pokazywać jedynie owinięta w czarną materię i z zasłoną na twarzy. Nie jest natomiast przygotowana na okrucieństwo męża, którego poznaje dopiero podczas nocy poślubnej. By nie stracić zmysłów i zachować życie, podejmuje desperacką próbę ucieczki z dzieckiem do USA. Tam rozpoczyna nowe życie, osiąga sukces zawodowy i odnajduje prawdziwą miłość. Żyje jednak w ciągłym strachu, że w końcu dopadnie ją przeszłość i bezlitosny mąż.
"Fantastyczna powieść! Nie mogłam się od niej oderwać! Unosi zasłonę skrywającą muzułmańskie tradycje, a przede wszystkim ukazuje związki i więzy rodzinne typowe dla świata Bliskiego Wschodu."
Judith Gould, autorka Grzechów
"Jedna z nielicznych powieści o życiu kobiet na Bliskim Wschodzie, która odznacza się wartką akcją, wzbudza kontrowersje i zmusza do myślenia."
Jean Sasson, autorka Księżniczki

Książka „Miraże” - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Książka posiada 564 stron i została wydana w 2005 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Miraże"