pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Uwikłanie - okładka książki
książka:

Uwikłanie

autor: Zygmunt Miłoszewski

Dane szczegółowe:

  • Wydawca: WAB
  • Rok wydania: 2012
  • Oprawa: miękka
  • Ilość stron: 328 s.
  • Wymiar: 123x194 mm
  • EAN: 9788328008007
  • ISBN: 9788328008007
  • Data: 2013-11-07
pozycja niedostępna

Opis:

Jeden z pacjentów znanego psychiatry, biorący udział w kontrowersyjnej terapii ustawień, ginie tuż po niej. Czy powodem morderstwa mogło być pole negatywnych emocji, jakie się podczas niej wytworzyło między uczestnikami Czy może był to zwyczajny mord na tle rabunkowym Policja proponuje proste rozwiązania. Jednak intuicja nie zawodzi charyzmatycznego, białowłosego, dociekliwego prokuratora.

Teodor Szacki to nietuzinkowy urzędnik państwowy: jego praca nie kończy się o 17.00, a obowiązki nie ograniczają się do sporządzenia aktu oskarżenia. Ramię w ramię z zaprzyjaźnionym policjantem prowadzi sprawę; z jednej strony bezkompromisowy, trzyma się ściśle kodeksów, z drugiej między literami prawa potrafi dostrzec człowieka i dramat jego losu.

Szacki odkrywa, że terapia ustawień może być niebezpieczną grą z emocjami, a nawet życiem pacjentów. W tej sprawie nie będzie prostych rozwiązań. Śledztwo okaże się żmudne, a zbrodnia niemal doskonała. Na wyjaśnienie zagadki warto jednak czekać. Szacki wpadnie wreszcie na ślad upiorów" z przeszłości, które zaplanowały morderstwo. Tytułowe uwikłanie dotyczy wszystkich: ofiary, mordercy, nawet prokuratora. Wszyscy zresztą, zgodnie z teorią wybitnego psychiatry Berta Hellingera, na którą w powieści powołuje się Miłoszewski, jesteśmy uwikłani.

Na motywach powieści zrealizowany został film w reżyserii Jacka Bromskiego, w którym akcja przenosi się do Krakowa, terapia odbywa się na zamku w Przegorzałach, a dociekliwym urzędnikiem jest pani prokurator, Agata Szacka. W filmowym Uwikłaniu zobaczymy plejadę gwiazd polskiego kina.

Cieszę się, że wreszcie mamy mistrza powieści kryminalnej na europejską miarę. A do tego jego książki świetnie dają się adaptować na film.

Juliusz Machulski Imponuje kryminalne przygotowanie Miłoszewskiego, misterna intryga i świetnie budowane warszawskie tło. A skala uwikłania i bezradność wobec zła, przed którym stajemy, budzi grozę i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Justyna Sobolewska, Polityka" W literaturze polskiej pojawił się nie lada majster: Zygmunt Miłoszewski - pisarz rasowy.

Jerzy Pilch, Dziennik "

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Kupujący Uwikłanie zamówili również:

Przerwane milczenie - okładka książki
Przerwane milczenie Charlotte Link
Lot motyla - okładka książki
Lot motyla Barbara Kingsolver
Dziennik pokładowy - okładka książki
Dziennik pokładowy Tomasz Mierzwiński

Produkty podobne:

Gniew - okładka książki
Gniew Zygmunt Miłoszewski
Ziarno prawy - okładka książki
Ziarno prawy Zygmunt Miłoszewski
Niedziela, 22 Kwietnia 2018 roku.