pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Wielki słownik ortograficzny PWN - okładka książki
książka:

Wielki słownik ortograficzny PWN (+ CD)

Dane szczegółowe:

Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1126 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 978830116405803
ISBN: 9788301164058
Data: 2012-03-27
Cena wydawcy: 89.00 złpozycja niedostępna

Opis:

Największy słownik ortograficzny PWN, obejmujący około 140 000 haseł! Zawiera kilkanaście tysięcy nowych wyrazów, w tym najnowsze zapożyczenia (np. alterglobalista, cateringowy, energizer, deweloper, komunikator, login, hakerstwo, mażoretka, penthouse, serfować, spamer), słownictwo związane z najnowszą historią Polski i świata oraz szeroki wybor nazw własnych (rodzime i obce nazwy geograficzne, imiona postaci literackich, przydomki osób i krajów, nazwiska polityków, sportowców, aktorów, postaci popkultury, osób znanych z pierwszych stron gazet). Nie są wyjątkiem nazwiska osób żyjących, dzięki czemu słownik jest aktualny i użyteczny. Znalazły się tu również najczęściej używane wyrażenia i zwroty (polskie i zapożyczone) oraz powszechnie stosowane skróty.

Książka zawiera w pełni aktualne zasady pisowni i interpunkcji, m.in. dotyczące zaprzeczonych imiesłowów przymiotnikowych, oraz aneks z najnowszymi zmianami w ortografii. Dostęp do zasad pisowni jest teraz łatwiejszy dzięki większej liczbie odsyłaczy podanych przy hasłach.

Nowością słownika jest także wykaz wyrazów równobrzmiących, lecz różnie pisanych, np. chart i hart lub dowieść i dowieźć, oraz zestaw dyktand wybranych z Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego Dyktando.

Do słownika dołączona jest płyta CD-ROM Słownika ortograficznego PWN! Przydatna w rozwiązywaniu problemów ortograficznych. Przystępność i przejrzysty układ sprawiają, że stanowi nieocenioną pomoc dla uczniów. Niezbędna w każdej domowej bibliotece.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Kupujący Wielki słownik ortograficzny PWN... zamówili również:

Produkty podobne:

Czwartek, 24 Maja 2018 roku.