pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Przetrwałem Afganistan - okładka książki
książka:

Przetrwałem Afganistan

autor: Marcus Luttrell, Patrick Robinson

Dane szczegółowe:

Wydawca: Inne Spacery
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 130x210 mm
EAN: 9788393079483
ISBN: 9788393079483
Data: 2010-05-28
pozycja niedostępna

Opis:

O operacji Czerwone Skrzydło i poległych w niej bohaterach, żołnierzach 10. Zespołu Navy SEALs, opowiada naoczny świadek.
Książka porównywana z Kryptonim Bravo Two Zero" Andyego Mc Naba.
To zdarzyło się naprawdę. W ostatnich dniach czerwca 2005 r. Mała wioska leżąca w Hindukuszu. Pakistańsko-afgańskie pogranicze. Czterech komandosów z elitarnej amerykańskiej jednostki Navy SEALs i niemal 150 napastników. Zażarty bój, godziny krwawej walki.
Operacja Czerwone Skrzydło uchodzi za największą porażkę w kilkudziesięcioletniej historii Navy SEALs. W akcji zginęło trzech SEALsów walczących nad wioską, a także 16 innych, którzy lecieli z pomocą. Przetrwał tylko jeden - Marcus Luttrell. Wycieńczony, ranny, załamany, nękany halucynacjami dostał schronienie w afgańskiej wiosce otoczonej przez talibów. Jak uszedł z życiem? Wkrótce po tych zdarzeniach opisał swoją historię w bestsellerowej wojskowej autobiografii. Młody Teksańczyk od chłopięcych lat marzył o wstąpieniu do Fok. Ze szczegółami opowiada o treningu i okresie selekcji do SEALsów w Grupach 226 i 228. Potem przychodzą miesiące walki w Iraku. W końcu z przyjaciółmi z zespołu Marcus trafia do Afganistanu.
Operacja Czerwone Skrzydło, choć wyglądała na rutynową, przerodziła się w krwawą jatkę. Dla Marcusa Luttrella była największą życiową próbą.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Produkty podobne:

Z Afganistanu - okładka książki
Z Afganistanu Marcin Ogdowski
Navy Seals - okładka książki
Navy Seals Richard Miniter, Scott McEwen
Zapomniany garnizon - okładka książki
Zapomniany garnizon Tomasz Głowiński
Wtorek, 19 Czerwca 2018 roku.