pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
książka:

Finansowy kataklizm

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788323328421
ISBN: 978-83-233-2842-1
Data: 2010-05-18
Cena wydawcy: 38.85 złpozycja niedostępna

Finansowy kataklizm - Paul Mason - opis książki:

Potrzebujemy rzetelnego wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest kryzys finansowy i o co w nim chodzi - książka Masona wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom".
John Gray, "New Statesman" finansowy kataklizm prezentuje historię gospodarczej katastrofy, która zniszczyła zachodnie banki inwestycyjne, rzuciła na kolana światową gospodarkę i podała w wątpliwość panującą od kilku dekad neoliberalną ortodoksję.
Przedstawiając kryzys bankowy i jego konsekwencje wprost z linii frontu, Paul Mason bada źródła pychy elit finansowych Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych oraz pokazuje jej konsekwencje dla codziennego życia ludzi na świecie: od fabryk Forda, poprzez Wall Street, aż do londyńskiego City.
W odpowiedzi na wyzwania, jakim nasza gospodarka musi dziś stawić czoło, Mason szkicuje projekt ściśle regulowanego przez państwo kapitalizmu, który w przyszłości może się wyłonić z obecnej sytuacji.
Paul Mason jest redaktorem informacyjnego programu BBC Newsnight specjalizującym się w gospodarce. Zajmował się kwestiami globalizacji i sprawiedliwości społecznej na całym świecie, bezpośrednio relacjonując wydarzenia w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Chinach. Jego książka Live Working or Die Fighting została nominowana do First Book Award, przyznawanej przez dziennik "The Guardian".

Książka „Finansowy kataklizm” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 230 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Finansowy kataklizm"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
O sprawach ekonomicznych - okładka książki
O sprawach ekonomicznych Feliks Koneczny