pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Rynek filmowy w Polsce
Rynek filmowy w Polsce pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Nie tylko Bollywood
książka:

Nie tylko Bollywood

Dane szczegółowe:
Wydawca: Korporacja HA!ART
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 568 s.
Wymiar: 150x220 mm
EAN: 9788361407300
ISBN: 978-83-61407-30-0
Data: 2009-12-11
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Nie tylko Bollywood - opis książki:

Nie tylko Bollywood to pierwsza książka poświęcona kinu indyjskiemu opublikowana w Polsce. Autorzy przybliżają czytelnikom historię oraz artystyczne i dystrybucyjne osiągnięcia tej z pozoru odległej geograficznie i kulturowo kinematografii, która w ostatnich latach cieszy się w Polsce i na całym świecie coraz większą popularnością. Wychodzą od Bollywoodu - filmowego zagłębia w Bombaju, indyjskiej fabryki snów i kolebki największych gwiazd, takich jak Shah Rukh Khan, Kajol, Amitabh Bachchan, Aishwarya Rai - ale przedstawiają również historię filmu indyjskiego, jego społeczno-polityczne konteksty, największe sukcesy, zmieniające się poetyki i ideologiczne uwikłania, szczególną uwagę przywiązując do widocznych w filmach przemian obyczajowych i zmian w definiowaniu kobiecości i męskości.
Tom Nie tylko Bollywood zawiera 21 artykułów o szerokim spektrum tematycznym, omawiających literackie i teatralne korzenie kina indyjskiego, twórczość wybitnych reżyserów i reżyserek takich jak Satyajit Ray, Deepa Mehta, Aparna Sen czy Mira Nair oraz popularne kino gatunkowe realizowane w języku hindi w Bollywoodzie oraz w języku tamilskim w Madrasie (zwane Kollywoodem).
Autorzy drążą także fenomen rosnącej popularności filmów bollywoodzkich, tak zwanych masala movies, wśród widzów zachodnich, sporo miejsca poświęcając społeczności polskich fanów, oraz badają transkulturowy potencjał i przykłady twórczej, obustronnej wymiany między Holly- i Bollywoodem.
Zbiór ilustruje ponad 600 zdjęć, ukazujących różnorodność estetyk obecnych w kinie indyjskim, a także kolorowa wkładka ze zdjęciami ekranowych idoli i idolek.

Książka „Nie tylko Bollywood” - oprawa miękka - Wydawnictwo Korporacja HA!ART.

Książka posiada 568 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Nie tylko Bollywood"