pokaz koszyk
autor tytuł  24h
Anioł upojony. Opowieści mistyczne - okładka książki
książka:

Anioł upojony. Opowieści mistyczne

autor: Dżalaloddin Rumi

Dane szczegółowe:

Cena wydawcy: 28.50 złpozycja niedostępna

Anioł upojony. Opowieści mistyczne - opis produktu:

Niniejszy przekład jest po dwakroć pionierski. To pierwsze obszerniejsze tłumaczenie z Duchowego masnawi Rumiego na język polski dokonane bezpośrednio z oryginału perskiego, bez okrężnej drogi przez wersje anglojęzyczne. Po drugie – z uwagi na ograniczoną w Polsce ilość źródłowych materiałów z zakresu mistyki perskiej, opowieści nie zostały odarte z komentarzy Rumiego, nie przycięto ich do zgrabnej historyjki, która służy rozrywce, a jej mistycznego znaczenia zamierzonego przez autora tylko się domyślać.

Opowieści po persku skierowane są do węższego grona: studentów iranistyki oraz miłośników-amatorów języka perskiego. Krótkie, napisane prostym, a zarazem gładkim językiem z włączonymi fragmentami oryginalnych wersów Rumiego mogą stanowić dla nich przyjemną i nietrudną lekturę, a zarazem zachęcić do samodzielnego zanurzenia się w tym morzu mądrości, jakim jest Duchowe masnawi. W przypisach na końcu każdej opowieści wyjaśnione zostały trudne wyrazy, zwroty oraz wersy (ze wstępu).

Książka zawiera wybrane opowieści Rumiego w tłumaczeniu polskim Ivonny Nowickiej, iranistki, oraz w języku perskim, przystosowane dla współczesnego czytelnika przez Mohammada A. Rokniego.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Dżalaloddin Rumi - autor m.in.:

Masnawi I - okładka książki
Masnawi I Dżalaloddin Rumi;

Kupujący Anioł upojony. Opowieści mistyczne zamówili również:

Druga strona natury - okładka książki
Druga strona natury Rainer Maria Rilke
Niedziela, 30 Kwietnia 2017 roku.