pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Anioł upojony. Opowieści mistyczne - okładka książki
książka:

Anioł upojony. Opowieści mistyczne

autor: Dżalaloddin Rumi

Dane szczegółowe:

Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788361203124
ISBN: 9788361203124
Data: 2009-05-12
Cena wydawcy: 28.50 złpozycja niedostępna

Opis:

Niniejszy przekład jest po dwakroć pionierski. To pierwsze obszerniejsze tłumaczenie z Duchowego masnawi Rumiego na język polski dokonane bezpośrednio z oryginału perskiego, bez okrężnej drogi przez wersje anglojęzyczne. Po drugie – z uwagi na ograniczoną w Polsce ilość źródłowych materiałów z zakresu mistyki perskiej, opowieści nie zostały odarte z komentarzy Rumiego, nie przycięto ich do zgrabnej historyjki, która służy rozrywce, a jej mistycznego znaczenia zamierzonego przez autora tylko się domyślać.

Opowieści po persku skierowane są do węższego grona: studentów iranistyki oraz miłośników-amatorów języka perskiego. Krótkie, napisane prostym, a zarazem gładkim językiem z włączonymi fragmentami oryginalnych wersów Rumiego mogą stanowić dla nich przyjemną i nietrudną lekturę, a zarazem zachęcić do samodzielnego zanurzenia się w tym morzu mądrości, jakim jest Duchowe masnawi. W przypisach na końcu każdej opowieści wyjaśnione zostały trudne wyrazy, zwroty oraz wersy (ze wstępu).

Książka zawiera wybrane opowieści Rumiego w tłumaczeniu polskim Ivonny Nowickiej, iranistki, oraz w języku perskim, przystosowane dla współczesnego czytelnika przez Mohammada A. Rokniego.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Produkty podobne:

Zagadkowy rękopis - okładka książki
Zagadkowy rękopis Kamal Abdulla
Zagadkowy rękopis - okładka książki
Zagadkowy rękopis Kamal Abdulla
Zagadkowy rękopis - okładka książki
Zagadkowy rękopis Kamal Abdulla
O poprawnym przekładaniu. Seria - okładka książki
O poprawnym przekładaniu. Seria dwujęzyczna Ad... Marek Tulliusz Cyceron, św. Hieronim, Burgundiusz z Pizy, Leonardo Bruni
Czwartek, 24 Maja 2018 roku.