pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Zatrudnianie niepełnosprawnych - okładka książki
książka:

Zatrudnianie niepełnosprawnych

autor: Marek Rotkiewicz

Dane szczegółowe:

pozycja niedostępna

Opis:

Osoby niepełnosprawne, to szczególna grupa pracowników, która ma zdecydowanie większe trudności ze znalezieniem i utrzymaniem pracy, niż osoby w pełni sprawne. W niniejszej publikacji autor szczegółowo omawia kwestie związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych oraz z innymi - wynikającymi z przepisów - obowiązkami i uprawnieniami, dotyczącymi zarówno pracodawców (i to nie tylko tych, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne), jak też pracowników niepełnosprawnych: m.in. zasady udzielania pożyczek, wpłaty na PFRON, dofinansowania i zwrot kosztów dla pracodawców, zakłady pracy chronionej.
Nowelizacje ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz o zmianie niektórych innych ustaw dokonane w 2007 r. wprowadziły w jej przepisach wiele zmian. Dotyczą one w dużej mierze kwestii bardzo istotnych zarówno dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, jak i samych niepełnosprawnych, czyli spraw związanych z szeroko pojętym wsparciem pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne oraz osób niepełnosprawnych podejmujących działalność gospodarczą.
Drugie wydanie uwzględnia zmiany m.in. w zakresie rozliczania składek za osoby niepełnosprawne, wsparcia. dla zakładów pracy chronionej i zakładów aktywności zawodowej, wsparcia związanego z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych pozostających w rejestracji powiatowych urzędów pracy, pomocy bezzwrotnej dla osób niepełnosprawnych na podjęcie działalności gospodarczej, zatrudniania w formie telepracy.
Komentarz zilustrowany jest licznymi przykładami, które w sposób praktyczny wyjaśniają dane zagadnienie.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Marek Rotkiewicz - autor m.in.:

Umowy cywilnoprawne jako forma - okładka książki
Umowy cywilnoprawne jako forma zatrudnienia. Umowa... Izabela Nowacka, Marek Rotkiewicz;
Umowy o pracę. Umowy na czas nieokreślony. - okładka książki
Umowy o pracę. Umowy na czas nieokreślony. Umowy... Marek Rotkiewicz, Michał Culepa;

Produkty podobne:

Urlopy rodzicielskie i zasiłki - okładka książki
Urlopy rodzicielskie i zasiłki macierzyńskie.... Anna Kopyść, Bożena Lenart, Renata Tonder
Czwartek, 19 Kwietnia 2018 roku.